Веб-портал www.nomoreransom.org розміщує інформацію про шифрувальників і загрози, що виходять від них
"Лабораторія Касперського", Європол, поліція Нідерландів та Intel Security ініціювали спільний проект для боротьби із програмами-шифрувальниками і вимагачами під назвою No More Ransom. Про це повідомили у прес-службі Kaspersky Lab.
Як зазначається, ініціатори проекту запустили веб-портал www.NoMoreRansom.org, на якому користувачі можуть знайти інформацію про шифрувальників і загрози, що виходять від них, а також отримати безкоштовні інструменти для відновлення своїх даних, якщо їх було "оброблено" подібним шкідливим ПЗ.
Зараз на ресурсі є чотири ключових інструменту для дешифрування, що підходять для кількох широко поширених загроз.
Програми-шифрувальники роблять інформацію, що зберігається на пристроях користувачів, нечитаною, після чого вимагають заплатити викуп за відновлення доступу до неї.
За даними "Лабораторії Касперського", за останні два роки кількість користувачів, атакованих шифрувальниками, збільшилася у 5,5 рази. У релізі зазначено, що в даний час універсального інструменту для розшифровки даних немає, а є лише окремі ключі, які підходять для конкретних загроз.
"Основна проблема із шифрувальником і вимагачами сьогодні полягає в тому, що часто жертви погоджуються заплатити зловмисникам, оскільки не бачать іншого способу повернути доступ до своїх цінних даних. І це підстьобує кіберзлочинну економіку: ми спостерігаємо зростання числа атак і фіксуємо появу нових гравців на цьому полі. Змінити ситуацію можна тільки шляхом координації дій всіх зацікавлених сторін... Ми сподіваємося, що проект No More Ransom буде розвиватися і незабаром до нього приєднаються інші компанії та правоохоронні органи інших країн", -. зазначив старший антивірусний аналітик Kaspersky Lab Федір Синіцин.
Нагадаємо, на початку літа комп'ютери українців атакував троян-здирник Cerber, що говорить, тоді як місяцем раніше аналогічна загроза почала виходити від іншого трояна-шифрувальника під назвою Petya. Про це-РБК Україна повідомили у прес-службі розробника антивірусного програмного забезпечення Zillya!.