Intel придбала розробника технології комп'ютерного зору
Одним із перспективних напрямків інтернету речей є автономний транспорт безпілотного типу
Корпорація Intel трансформується з компанії, орієнтованої на ринок персональних комп'ютерів (ПК), на постачальника технологій для "хмар" і мільярдів розумних мережних пристроїв. Про це повідомляє сьогодні онлайн-видання Broadcast.
Як зазначається, ці гаджети будуть використовувати потенціал технологій Intel для обробки даних, що генеруються підключеними "речами", для підключення до "хмар" і навчання з використанням даних, що аналізуються у хмарі.
Одним із перспективних напрямків інтернету речей (Internet of Things - IoT), яке прагне розвивати корпорація Intel, є автономний транспорт.
В цілому населення США проводить за кермом близько 75 мільярдів годин на рік. За оцінками Morgan Stanley, поява безпілотних автомобілів здатне забезпечити приріст продуктивності, еквівалентний сумі в 507 млрд. Доларів на рік - і це лише одна з переваг нової технології.
Хоча концепція безпілотних автомобілів обіцяє нам дивовижні можливості, необхідно вирішити безліч технологічних завдань для втілення її в життя. При цьому створювані рішення повинні будуть одночасно поєднувати в собі обчислювальні і мережеві функції, технології безпеки, підтримувати машинне навчання, включати в себе інтерфейси людина-машина і бути безпечними в експлуатації.
Прагнучи сприяти розвитку значного потенціалу технологій в сфері автомобілебудування, Intel додала до портфоліо своїх рішень такі можливості, як технології для забезпечення функціональної безпеки і для управління програмним забезпеченням по повітрю (OTA).
Втім, успішний розвиток безпілотного транспорту вимагає дотримання ще однієї важливої умови - вміння машини "бачити" і точно інтерпретувати навколишню обстановку. Однією з технологій, які необхідні для реалізації такої здатності, є комп'ютерний зір.
Технології комп'ютерного зору включають в себе методи збору, обробки, аналізу та інтерпретації зображень з реального світу з метою прийняття зважених, обґрунтованих рішень і автоматизації дій. Ці технології знаходять все більш важливе значення для майбутнього розумних і підключених до мережі пристроїв, в тому числі для безпілотних автомобілів, систем безпеки, пристроїв медичної візуалізації та для багато чого іншого.
У зв'язку з цим 25 травня корпорація Intel підписала остаточну угоду про придбання компанії Itseez, Inc., що спеціалізується на розробці алгоритмів комп'ютерного зору (Computer Vision, CV) і на реалізації цих алгоритмів на вбудовуваному і спеціальному обладнанні. Itseez допомагає налаштовувати і впроваджувати програмне забезпечення на багатьох продуктах, які займають провідні позиції на ринку, в тому числі в автомобілях, системах безпеки і в багатьох інших сферах.
Придбання Itseez сприятиме подальшому зміцненню позицій Intel в таких сегментах ринку IoT як рішення для автомобільної галузі та обробки відео, де вміння електронними засобами сприймати і аналізувати зображення є запорукою інновацій і відкриває безліч нових можливостей.
Технології Itseez стануть важливим елементом в стратегічних планах підрозділу Intel Internet of Things Group (IOTG) і допоможуть замовникам Intel створювати інноваційні програми, що поєднують в собі комп'ютерний зір і технології глибинного навчання, наприклад, рішення для автономного водіння, системи цифрової безпеки та моніторингу або системи промислового контролю.
Крім того, Itseez бере активну участь в галузевих ініціативах, спрямованих на створення стандартів машинного зору, в таких проектах як OpenCV і OpenVX. Разом ми зможемо значно збільшити свій внесок в роботу органів по стандартизації і сформувати технологічну основу, яка допоможе галузі прискорити перехід до рішень на базі OpenVX.
Три етапи еволюції інтернету речей (IoT)
"В еволюції Інтернету речей можна виділити три окремих етапи. Перший етап полягає в наділення об'єктів в нашому повсякденному житті інтелектом. Власне, цей етап вже настав: сьогодні багато предметів, від зубних щіток до сидінь в автомобілях, можна назвати "розумними". В рамках другого етапу ми маємо підключити до мережі все те, що ще не було підключено, при цьому можливість взаємодії нових пристроїв з "хмарою" призведе до створення нових джерел доходів, нових сервісів і нових можливостей для економії ", - зазначив старший віце-президент і генеральний директор підрозділу Internet of Things (IoT) Group в корпорації Intel Дуг Девіс.
За його словами, в нових пристроях - наприклад, в годиннику або в автомобілях - підключення до мережі та інтелектуальні здібності будуть закладені вже спочатку. "Третій етап поки що тільки народжується, він вимагає постійного підключення до мережі і розвиненого інтелекту для прийняття пристроями рішень в режимі реального часу в залежності від навколишнього оточення. Це буде" автономна ера ", де технології машинного навчання і комп'ютерного зору матимуть особливе значення для будь-яких типів пристроїв, в тому числі для автомобілів ", - подчернул Девіс.
Як наголошується, сьогодні корпорація Intel зосереджена на розробці комплексних IoT рішень для застосування в пристроях, дротяних і бездротових мережах і в "хмарі".
Нагадаємо, раніше Intel оголосив про створення нового класу пам'яті, що перевищує швидкість флеш у тисячу разів.