Інфляція в єврозоні та США залишається слабкою. Про це заявила заступник директора аналітичного департаменту Альпарі Дар'я Желаннова.
"Вчора були опубліковані дані, згідно з якими зростання роздрібних продажів в річному вираженні досягло 2,2% в серпні - показник не знижується вже протягом 6 місяців поспіль. При цьому місячне зростання виявилось слабкішим очікувань 0,3% і досягло всього 0,2%, сповільнившись з 0,7% у липні. Показник без урахування продажів автомобілів також знизив темпи зростання з 0,6% у липні до 0,1% у серпні проти очікувань зростання на 0,2%", - зазначила вона.
На думку аналітика, не надто оптимістично виглядали і дані з промвиробництва, обсяг якого в серпні скоротився на 0,4% в порівнянні з липнем і зріс лише на 0,9% в річному вираженні. Результати липня були більш вражаючими - зростання промвиробництва в місячному вираженні обчислювався 0,9%, в річному - 1,3%.
Крім цього, сьогодні був опублікований блок даних з ринку праці Великобританії. Так, заробітна плата без урахування бонусів у травні-липні зросла на 2,9%, що стало самим стрімким річним темпом зростання з початку 2009 року, тоді як показник з урахуванням корекції на інфляцію зростав найшвидшими темпами з 2002 року.
"Число заявок на допомогу з безробіття, збільшилась на 1,2 тисячі при тому, що очікувалося зниження на 4,5 тисячі, рівень безробіття в травні-липні знизився до 5,5% з 5,6% в квітні-червні. Фунт відреагував зростанням до 1,5397 в парі з доларом, до 0,7303 в парі з євро", - підкреслила експерт.
Вона зазначила, що позитивні дані з ринку праці будуть штовхати Банк Англії на прискорення по нормалізації процентних ставок, хоча вчорашня статистика інфляції показала нульове зростання, що буде в підсумку ускладнювати прийняття рішення. У будь-якому випадку, британський регулятор не буде розглядати це питання раніше наступного року.
"Сьогодні також були опубліковані показники зростання цін в США в серпні - індекс споживчих цін знизився на 0,1% порівняно з липнем і виріс на 0,2% в річному вираженні, що співпало з очікуваннями. Індекс споживчих цін без обліку цін на продукти харчування і енергоносії в серпні залишився на тому ж рівні 0,1%, що і в липні, і на рівні 1,8% в річному вираженні. Зростання цін залишається досить слабким, що за логікою має остудити завзяття членів ФРС підвищити ставку завтра", - додала вона.
Експерт також звертає увагу на парламентські слухання з питань інфляції у Великобританії і подальше виступ глави Банку Англії Марк Карні поряд з виступами кількох членів Комітету з монетарної політики. Крім того, будуть опубліковані дані по запасах сирої нафти від міністерства енергетики США. Вчорашні аналогічні показники від API продемонстрували зниження запасів нафти на 3,1 млн барелів.