Проблемні питання необхідно вирішувати винятково правовим шляхом
Інтернет-асоціація України (ІнАУ), яка об'єднує понад 180 підприємств сфери інформаційно-комунікаційних технологій, заявляє про непідтримку раніше оголошеного декількома регіональними інтернет-провайдерами страйку з тимчасовим відключенням Інтернету. Про це повідомили у прес-службі ІнАУ.
Як наголошується в заяві, проблемні питання необхідно вирішувати винятково у правовий спосіб.
"ІнАУ не є прихильником таких дій (відключення Інтернету, - ред.), оскільки припинення роботи мережі призведе до перебоїв у роботі банківської системи України, обміні інформацією між органами державної влади та суб'єктами бізнесу, загострить конфлікт у суспільстві - постраждають громадяни України", - йдеться в повідомленні.
Як заявили в ІнАУ, проблеми доступу до інфраструктурних об'єктів вимагають більш рішучих дій з боку органів влади для "протидії монополізму у сфері використання електроенергетичних мереж для розміщення кабелів телекомунікацій, усунення перешкод ефективному використанню будинкових розподільних мереж та кабельної каналізації електрозв'язку".
"ІнАУ поділяє занепокоєння операторів телекомунікацій діями власників об'єктів інфраструктури, які користуються своїм монопольним становищем і, піднімаючи тарифи, створюють адміністративні перепони для розвитку телекомунікаційних мереж, що обмежує можливості забезпечення громадян України, передусім у сільській місцевості, універсальною програмною послугою доступу до мережі Інтернет", - додали у прес-службі.
Зокрема, інтернет-асоціація як активний прихильник права громадян на вільний Інтернет (визнаний Генасамблеєю ООН одним із базових прав людини в сучасному світі) "підтримує кроки держави щодо врегулювання проблеми доступу до інфраструктурних об'єктів для розвитку телекомунікаційних мереж і всіляко допомагає їхньому здійсненню".
Крім того, зараз ІнАУ бере участь у розробці законопроекту "Про доступ до структури об'єктів будівництва, транспорту, електроенергетики для розвитку телекомунікаційних мереж", вимагає відкликання незаконних рішень органів місцевого самоврядування у сфері використання телеком-інфраструктури і прийняття необхідних змін до відповідних підзаконних актах, а також пропонує запровадити "взаємовигідні елементи саморегулювання".
Нагадаємо, раніше стало відомо про ініціативу кількох регіональних інтернет-провайдерів, зокрема, із Сум, Чернігова, Дніпропетровська і Маріуполя, провести страйк, призупинивши на годину подачу доступу до Інтернету. Акції протесту проти зловживань власників електроенергетичних мереж доступу провайдерів до їхньої інфраструктури планувалися на 3 лютого, 11-12 лютого і 20 лютого.