ua en ru

Більшість дронов завозиться в Україну нелегально, - імпортери

Більшість дронов завозиться в Україну нелегально, - імпортери Фото: імпортери техніки виступають за посилення боротьби з контрабандою (прес-служба асоціації)

Як правило продавці контрабандних пристроїв не мають відповідних дозволів і сертифікатів

Асоціація підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ), об'єднує імпортерів техніки, заявляє, що більшість квадрокоптеров (бпла), що ввозиться в Україну нелегально і просить держава перешкоджати контрабанді пристроїв.

Про це йдеться в прес-релізі асоціації.


За оцінками експертів, щомісяця в Україні продається лише квадрокоптеров DJI і аксесуарів до них на суму близько 400 тис. євро.

"З них нелегально – на загальну суму мінімум 250 - 300 тис. євро", - підкреслюють в асоціації.

Як зазначають імпортери, відрізнити контрабандний квадрокоптер від легально ввезеного досить легко. По-перше, роздрібна ціна на контрабанду на 15-20% нижче, по-друге, у продавців "чорного" товару немає декларації про відповідність та сертифікат УДЦР.

"Як правило, в Україну імпортують нелегально дрони, які призначені для реалізації на ринках Європи і США, і аж ніяк не України. Поставки в нашу країну найчастіше здійснюються через кордон з Польщею, Росією та Угорщиною", - відзначають в АПІТУ.

Імпортери закликали українську владу врегулювати законодавчий аспект функціонування дронов на території України, щоб перешкоджати подальшій контрабанді пристроїв.

Нагадаємо, раніше імпортери техніки закликали Rozetka.ua перешкоджати нелегального ввезення техніки.