Внаслідок контрабанди в галузі держбюджет недоотримує щорічно 3,6 млрд грн.
Асоціація підприємств інформаційних технологій звернулася з відкритим листом до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням про прийняття ряду заходів, які запобігають "тіньовий" ввезення техніки, йдеться в повідомленні на офіційному сайті асоціації.
"З-за тіньового импорорта (без митного оформлення або із заниженим митної вартості) держава недоотримує імпортний ПДВ і мито, а з-за прихованого прибутку при торгівлі нелегально ввезеннями товарами без реєстрації розрахункових операми – недоотримує податок на прибуток. Наявність тіньового імпорту також призводить до викривлення конкурентних умов і до убуткам у легальних імпортерів", - зазначають в асоціації.
В АПІТУ нагадали, що за даними дослідження GfK, обсяг українського ринку ІТ-товарів і споживчої електроніки за 2015 рік склав 47,3 млрд гривень, однак, за даними асоціації, внаслідок тіньового імпорту держбюджет недоотримав 3,6 млрд гривень.
Для кардинального вирішення проблеми з тіньовим імпортом асоціація пропонує ввести реєстрацію розрахункових операцій при торгівлі імпортованими товарами, а також публікацію деталізованої митної статистики.
Асоціація також виступає за відновлення системи кодів IMEI для пристроїв, що містять модуль GSM і введення зобов'язання для мобільних операторів з відключення пристроїв з незареєстрованими ІМЕІ-кодів.
Для боротьби з незаконно ввезеними товарами АПІТУ також пропонує забезпечити неможливість використання в підприємницькій діяльності товарів, отриманих шляхом поштового пересилання для власних потреб, привівши поріг пересилання без ПДВ до європейських норм.
Асоціація вважає за необхідне проведення зустрічі керівників фіскального і силового блоку уряду з представниками асоціацій імпортерів.
Нагадаємо, що систему кодів IMEI розробила компанія "УНІС", належить Світлані Зварич, дружини Романа Зварича.
Як повідомлялося, раніше УДЦР заявляв, що для ліквідації контрабанди смартфонів потрібна політична воля нардепів.