Зловмисники завдали потерпілим загальний матеріальний збиток на суму 380 тисяч гривень
У Харкові правоохоронці затримали групу рецидивістів, які протягом року займалися телефонним шахрайством. Про це повідомили у прес-службі Головного управління Національної поліції України в Харківській області.
Як зазначається, 25-річний житель Луганської області та 28-річний харків'янин обґрунтовано підозрюються у 16 епізодах вчинення даного виду злочинів.
За даними Нацполіції, своїми діями зловмисники завдали потерпілим загальний матеріальний збиток на суму 380 тисяч гривень.
У ході отримання оперативної інформації у грудні минулого року співробітники Управління кримінальної поліції викрили у злочинній діяльності двох молодих людей 25 і 28 років, раніше неодноразово судимих за майнові злочини і наркоторгівлю.
Зі слів оперуповноваженого управління стало відомо, що телефонні шахраї, представлясь співробітниками поліції, дзвонили потерпілим на стаціонарні номери і повідомляли, що їхні близькі родичі потрапили в неприємну ситуацію. Щоб уникнути кримінальної відповідальності, абонентам пропонували передати гроші особі, яка до них приїде. Довірливі громадяни погоджувалися на умови зловмисників, називали адресу свого проживання і віддавали кошти.
Під час обшуку квартир підозрюваних правоохоронці вилучили гроші, мобільні телефони, sim-карти і бази даних телефонних номерів жителів міста Харкова. Хлопці зізналися у скоєному та розповіли, що діяли з корисливих мотивів, а всі викрадені гроші ділили навпіл і витрачали на власні потреби.
"Матеріали кримінального провадження, передбаченого частиною другою статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України, передано на розгляд до суду. Наразі стосовно підозрюваних обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років з конфіскацією майна", - зазначив заступник начальника управління кримінальної поліції Олег Лобунець.
Як додали в поліції, при отриманні подідбних дзвінків громадянам рекомендують зателефонувати своєму родичу і дізнатися, що з ним сталося.
"Потім обов'язково повідомте про цей факт правоохоронцям за номером "102". У жодному разі не перераховуйте гроші на чужі рахунки і не називайте своєї адреси. Пам'ятайте, що зловмисники користуються вашим розгубленим емоційним станом у корисливих цілях", - йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, у січні в Києві жертвою кібершахраїв став іноземець. Як зазначалося, поліція розшукує шахрая, який обдурив гостя української столиці на тисячу гривень, які було перераховано за неіснуючого собаку.