Запропонована ганноверськими дослідниками система допоможе роботам класифікувати різний біль за ступенем небезпеки
Вчені з Ганноверського університету імені Лейбніца (Німеччина) представили прототип чутливого до болю робота, який володіє власною нервовою системою. Про це за підсумками конференції ICRA 2016 у Стокгольмі повідомили у профільній технологічній організації IEEE Spectrum.
На думку розробників, роботи, які відчувають біль, здатні швидко реагувати на потенційно небезпечну для них ситуацію і в такий спосіб мінімізувати шкоду не тільки для оточуючих, але й для самих себе.
Запропонована дослідниками система допоможе роботам класифікувати різну біль за ступенем небезпеки для власних механізмів і електроніки, а також реагувати на неї по-різному.
Для демонстрації своєї розробки дослідники обладнали промисловий маніпулятор Kuka датчиком BioTac, який імітує подушечку пальця.
Зокрема, датчик може визначати силу натискання і температуру, а алгоритм, керуючий поведінкою робота, вирішує на підставі отриманих показань, який саме біль відчуває пристрій.
Якщо біль слабкий, то маніпулятор намагається плавно піти від контакту з подразником, причому чим сильнішим є біль, тим більш різко і швидко робот реагує на нього.
Також робот вміє визначати загрозу умовного опіку та уникати контакту з дуже гарячими об'єктами.
Як відомо, системи запобігання зіткнень з перешкодами або людьми в робототехніці застосовуються досить давно, але через них роботам доводиться йти від контакту, навіть якщо він є безпечним.
Як повідомлялося, наприкінці квітня британська The Daily Mail написала про появу робота-ченця в буддистському храмі на околиці китайської столиці Пекіна.
Раніше Технологічний університет Ейндховена (Нідерланди) прихистив у себе кав'ярню із дроном-офіціантом.
Нагадаємо, під час NAB Show 2016 було представлено найпотужніший у світі дрон DJI Matrice 600.