Сайти виманювали дані користувачів під приводом надання неіснуючих послуг
Експерти Асоціації членів платіжних систем ЕМА в грудні виявили ще 13 українських сайтів, які займаються крадіжками реквізитів банківських карт. Про це йдеться в повідомленні асоціації.
зокрема, сайти виманювали дані користувачів під приводом надання неіснуючих послуг.
В асоціації описують дві схеми даного шахрайства. Згідно з першою, на сайті-підробці знаходиться форма для оплати будь-яких послуг або відправлення грошового переказу. В цю форму користувач вводить всі дані, включаючи тризначний код безпеки, потім операція з якоїсь причини визнається неуспішною, проте дані при цьому вже потрапляють в пам'ять сайту і далі використовуються шахраями для зняття коштів з картки.
Згідно з другою схемою на підробленому сайті встановлюється програма, яка підміняє номер картки одержувача номером картки шахраїв. Таким чином, крадіжка коштів з картки відбувається моментально, в момент переведення. Користувачеві приходить повідомлення на телефон про успішність перекладу, проте гроші йдуть не за призначенням, а на карту зловмисника.
Згідно даних асоціації два сайти-шахраї пропонували поповнити мобільний телефон - https:// popolnyashka .top/ і moneytophone .top. Ще чотири пропонували здійснити грошовий переказ з картки на картку - mypay .co .ua, ipay .in .ua, https:// pay2ua .com і moneytocard .top
Крім того, шість імітували дизайн онлайн-сервісу Portmone.com - popolnyaska .info, popolnyaha .info, popolnyash .info, platej .in .ua, popolnyaska .in .ua і popolnim .info. Ще на одному сайті, sendwithcard.top, працювала схема з підміною номера картки одержувача номером картки шахраїв.
Нагадаємо, в жовтні у жовтні були виявлено близько 70 українських інтернет-магазинів, зараженыхвирусом, передає банківські дані шахраям.