ua en ru

Тиск на золото посилюється, - аналітик

Тиск на золото посилюється, а з початку місяця ціни на благородний метал знижуються на тлі падіння долара. Про це заявив старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб.

"Такого давно не спостерігалося на ринку. Останнім часом ціна золота сильно корелювала з доларом, і падіння американської валюти зазвичай призводило до зростання котирувань цього дорогоцінного металу. Нова ситуація свідчить, що дисбаланс між пропозицією і попитом тільки посилюється, і нічого хорошого ринку золота це не обіцяє", - коментує аналітик.

Він зазначив, що індекс долара DXY мляво знижувався від рівня 96,60, який був досягнутий 3 вересня, до 94,90 до 14 вересня. У вівторок з США прийшла сумна статистика з роздрібних продажів у серпні, які виросли на 0,2% м/м при очікуваному зростанні на 0,3%. Той же показник без урахування продажів автомобілів виріс і зовсім на 0,1% м/м, хоча експерти прогнозували зростання на 0,2%. Однак основні новини, здатні вплинути на вартість долара ще попереду. У середу буде опублікований серпневий індекс споживчих цін (очікується зростання на 0,2% р/р) і той же показник, очищений від волатильних складових - цін на продовольство та енергоносії. Зростання по ньому очікується на рівні 1,9% р/р. Ці дані, за словами експерта, будуть дуже важливі для розпочинається у середу дводенного засідання ФРС, довгоочікувані результати якого будуть опубліковані в четвер о 21:00.

У той же час, відзначає аналітик, незважаючи на динаміку долара, золото досить стійко дешевшає вздовж спадного тренда. З "чорного понеділка" 24 серпня до кінця минулого тижня тройська унція золота подешевшала з 1 170 до 1 099 дол., після чого торгується трохи вище круглого рівня 1 100 дол.

"Забавно, що "ведмежому" тренду золота намагаються протистояти різними навколоринковими чутками. Буквально днями з'явилася інформація про те, що "Індія і Китай викуповують золото у величезних кількостях, і в результаті неможливо знайти на ринку в Лондоні реальне фізичне золото, щоб відвантажити його в ці країни". Якщо б ця інформація хоч віддалено наближалася до дійсності, дефіцит фізичного золота привів би до фантастичного злету його ціни на ринку. Однак, спостерігаючи за цінами, дефіцит помітити неможливо. Цей слух схожий на трохи оновлену версію інших вигадок, які різні таблоїди з регулярністю присвячують золота. "З'ясовується, що в сховищах ФРС замість золота знаходиться фарбований вольфрам, то кожні півроку спливає історія про те, що нібито Німеччина намагається вивезти своє золото, що зберігається в США, а зла Америка цьому перешкоджає", - резюмував він.