ua en ru

Суд зобов'язав Apple зламати iPhone підозрюваного у бандитизмі

Суд зобов'язав Apple зламати iPhone підозрюваного у бандитизмі Фото: продукція "яблучної" компанії (Flickr)

Йдеться про рішення світового судді Бостона (штат Массачусетс, США)

Мировой судья Бостона (штат Массачусетс, США) обязал компанию Apple Inc. помочь сотрудникам правоохранительных органов взломать iPhone, принадлежащий члену одной из бандитских группировок. Об этом сообщает британское агентство Reuters.

"Разумная техническая помощь состоит в извлечении данных из устройства, насколько это возможно, копировании их на внешний жесткий диск или другой информационный носитель и передаче этого носителя правоохранительным органам", — говорится в судебном вердикте.

.


Рішення було прийнято судом ще в лютому, однак матеріали справи були розсекречені лише 8 квітня.

Раніше стало відомо, що з 2008 по 2013 роки Apple допомогла американським правоохоронним органам розблокувати близько 70 смартфонів iPhone. За даними The Wall Street Journal, співпраця з ФБР стало сходити на немає в 2013 році після серії публікацій, заснованих на матеріалах Едварда Сноудена.

Вперше Apple пішла назустріч американським властям в 2008. Тоді ФБР попросило компанію надати доступ до даних смартфона в рамках розслідування інциденту з сексуальним насильством над дитиною у місті Уотертаун, штат Нью-Йорк. У загальній складності компанією було зламано близько 70 айфонів. Після викривальних публикацийСноудена про програми стеження Агентства національної безпеки (АНБ) Apple стала менш охоче реагувати на запити правоохоронців і зайнялася підвищенням рівня захищеності конфіденційних даних користувачів.

Каліфорнійський суд 16 лютого наказав Apple змінити програмне забезпечення в смартфоні моделі iPhone 5c таким чином, щоб слідчі ФБР могли підібрати пароль до смартфону одного з двох терористів, які в грудні 2015 року розстріляли в Сан-Бернардіно 14 людей і поранили 21.

У відповідь глава Apple Тім Кук заявив, що рішення суду загрожує безпеці клієнтів Apple. У своєму юридичному висновку, направленому до суду, компанія наполягала на антиконституційність прецеденту. Крім цього, в компанії приступили до розробки смартфона, зламати який не зможе навіть сама Apple.

28 березня стало відомо, що американські правоохоронні органи змогли розблокувати iPhone 5c стрілка з Сан-Бернардіно без допомоги Apple. Пізніше директор бюро Джеймс Комі заявили, що використаний відомством метод непридатний для нових моделей компанії.

Як повідомлялося, Мін'юст США відкликав позов з вимогою зобов'язати Apple допомогти ФБР. У відповідь на це "яблучна" компанія заявила про намір посилити захист своїх пристроїв.