ua en ru

Бізнесмен звинувачує київських правоохоронців у незаконному вилученні майна

Бізнесмен звинувачує київських правоохоронців у незаконному вилученні майна Заяву передано до суду

Зацерковський скаржиться, що 19 липня 2016 року представники поліції незаконно вилучили грошові кошти

Олександр Зацерковський, який проходить свідком у справі щодо викрадення близько 3 млн гривень із банківського рахунку фірми "Світ літньої людини та реабілітації", передав слідчому судді Подільського районного суду Києва заяву з проханням зареєструвати кримінальне провадження у справі щодо незаконного вилучення майна. Про це пишуть українські ЗМІ з посиланням на відповідні документи.

Зокрема, у заяві Зацерковський скаржиться, що 19 липня 2016 року представники поліції з його офісу незаконно вилучили грошові кошти, техніку та майно, місцезнаходження якого досі невідоме, а всі його заяви, клопотання та скарги повністю ігноруються правоохоронцями та прокуратурою.

В липні минулого року власник Олексій Давиденко на своїй сторінці у Facebook заявив, що з поточного рахунку його фірми "Світ літньої людини та реабілітації" у банку "ПроКредит Банк" за 10 хвилин шахрайським способом були списані кошти в сумі 3 млн гривень.

Давиденко зазначив, що завдяки оперативним та професійним діям Кіберполіції МВС України, було встановлено особи зловмисників, IP-адресу, з якої здійснилася транзакція, компанію, на яку переведені кошти (ТОВ "Теокон груп"), і особу, яка використовує цю IP-адресу – Олександра Зацерковського, в.о. обов’язки бухгалтера "Теокон груп".

З того часу, за даними ЗМІ, в офісі Зацерковського почалися безперервні обшуки, під час яких були вилучені кошти на загальну суму 30 тис. дол., техніка та майно на суму 100 тис. дол.

Бізнесмен відкидає будь-які звинувачення і запевняє, що подібну махінацію неможливо здійснити за такий короткий час: "В усіх банках України існує двофакторна аутентифікація. Безпека платежів передбачає прямий зв'язок з банком по мобільному телефону: спочатку фірма формує платіж, потім вводить пароль, після чого банк здійснює дзвінок або надсилає повідомлення з кодом на мобільний телефон, без якого неможливо завершити платіж. Та й сам факт операції переводу всієї суми з рахунку компанії мав б викликати підозри з точки зору фінмоніторингу України та безпосередньо банку", - цитують ЗМІ бізнесмена.

Адвокат Зацерковського Оксана Миндришора у свою чергу заявляє про неправомірні дії правоохоронців: "Перший обшук було здійснено на підставі Постанови слідчого в порядку ч.3 ст.233 КПК України, але ця стаття не тільки не визначає підстави та не регламентує порядок проведення обшуку, а взагалі містить відсилочну норму до ст.234 КПК України. В Ухвалі про арешт майна слідчий суддя посилається на норму ч.1 ст.170 КПК України від 11.12.2015, яка втратила чинність. Апеляційний суд задовольняє клопотання слідчого без присутності прокурора з аргументацією клопотання, яке також вмотивоване нормами не чинного законодавства України".

Як запевняє Зацерковський, його бізнес досі паралізований, і незважаючи на резонансність злочину з ним особисто не проводяться жодні слідчі дії. Бізнесмен вважає, що вилучене майно йому не збираються повертати.

alt