Український бізнес скорочує залежність від дорогих російських енергоресурсів, впроваджуючи енергоефективні та енергозберігаючі технології, а разом з місцевими громадами бізнес може вирішити і проблему заміни російського газу на біопаливо в теплопостачання об'єктів соціальної сфери . Про це заявив голова Ради директорів холдингу KSG Agro Сергій Касьянов.
За словами Сергія Касьянова, холдинг KSG Agro ще чотири роки тому приступив до впровадження технологій використання біопалива замість традиційних видів палива, наприклад, російського газу.
"Вважаю використання альтернативних видів палива одним з національних пріоритетів, - говорить Сергій Касьянов. - Крім того, що це значно дешевше дорогих російських енергоносіїв, важливе зниження нашої енергозалежності від РФ. Використання відновлюваних енергоресурсів також знаходиться в руслі політики Євросоюзу, спрямованої на збільшення їх частки в структурі споживання".
Голова агрохолдингу вважає, що в даний час разом з місцевою владою, що представляють самоорганізовані громади, вітчизняний бізнес в рамках програм державно-приватного партнерства здатний впроваджувати проекти з використання біопалива не тільки для своїх потреб, але і для сторонніх бюджетних організацій. Зокрема, об'єктів освіти, соцкультпобуту, медичних установ і ін. І для цього, на думку Касьянова, не треба чекати розпоряджень центральних міністерств і відомств – все можна вирішувати на місцевому рівні.
Як приклад впровадження проектів на біопаливі Сергій Касьянов назвав реконструкцію холдингом KSG Agro та фондом Сергія Касьянова "Майбутнє" системи опалення Новопокровської школи на Дніпропетровщині без залучення бюджетних коштів. В рамках проекту вартістю близько 1 млн. грн. встановлено два нових котла на альтернативному паливі, що дозволить досягти 20% економії і збільшити ККД котельні більш ніж на 40%.Котельня була запущена в жовтні 2016 року.
На думку Сергія Касьянова, впровадження проектів з використанням біопалива можлие в рамках діалогу міських і сільських громад і бізнесу, який працює на їх територіях. Причому на взаємовигідних умовах. Першими конкретними кроками такого соціально важливого проекту в кожному місті і селі могло б стати переоснащення котелень у школах та лікарнях, що призвело б до підвищення їх ККД та економії коштів місцевих та державного бюджетів.
Аграрій вважає, що держава могла б сприяти реалізації подібних проектів за допомогою проектів державно-приватного партнерства. Адже з травня поточного року запрацювала оновлена редакція Закону, що регулює реалізацію таких проектів. Вона дозволяє більш ефективно взаємодіяти державі і бізнесу в спільних ініціативах на взаємовигідних засадах. Тільки ініціативу, на думку бізнесмена, повинні проявляти міські та сільські голови, не чекаючи вказівок "згори", а вступаючи в діалог з розташованими на територіях їхніх громад підприємствами.