Нині передумов для довгострокового зміцнення гривні немає. Таку думку висловив фінансовий аналітик "Альпарі" Олександр Михайленко.
"Промислове виробництво в лютому скоротилося на 22,5%, а обсяг роздрібних продажів знизився на 21,8% порівняно з аналогічним показником минулого року. Обсяг кредитування і купівельна спроможність населення знижуються, на тлі чого прогноз міністра фінансів Наталії Яресько про зниження ВВП на 7-10% у першому кварталі 2015 р. в річному вираженні виглядає цілком реалістичним", - зазначив Михайленко.
Він підкреслив, що кредитування з боку МВФ дає можливість уникнути дефолту, але залишається відкритим питання масового припливу валюти у вигляді інвестицій або валютної виручки. "Один з індикаторів ставлення потенційних інвесторів до економіки України - думка рейтингових агентств. Moody's сьогодні знизило рейтинг України до переддефолтного рівня, що констатує факт сумного стану національної економіки", - підкреслив аналітик.
Михайленко нагадав, що зовнішній капітал чекає реформ. "Вирішення питання підвищення інвестиційної привабливості України, так само як і довгострокової стабілізації курсу гривні, як і раніше, залишається в політичній площині. На мою думку, у разі відсутності ескалації конфлікту на сході, в квітні готівковий курс буде коливатися в діапазоні 25-28 грн/дол.", - резюмував аналітик.