Apple закликала суд скасувати рішення про допомогу ФБР у розблокуванні iPhone
Згідно з офіційною заявою, вимога ФБР суперечить правам компанії, забезпеченим Конституцією США
Американська компанія Apple звернулася до суду в Каліфорнії із проханням скасувати прийняте раніше рішення, що зобов'язує її допомогти Федеральному бюро розслідувань США зламати iPhone підозрюваного в теракті у Сан-Бернардіно Сайєда Фарука. Про це повідомляє Deutsche Welle.
Як зазначає Apple у своїй заяві, вимога ФБР суперечить правам компанії, забезпеченим Конституцією США.
Зокрема, якщо Apple допоможе спецслужбам, це "відкриє шлюз" для потоку подібних вимог у майбутньому.
"Ця ситуація стосується не одного окремо взятого iPhone", - наголосили в компанії.
Своєю чергою, американські власті спростували заяву Apple. Директор ФБР Джеймс Комі заявив, що рішення суду за запитом ФБР "навряд чи відкриє дорогу" для інших подібних випадків, додавши, що інші великі політичні питання щодо доступу правоохоронних органів до зашифрованих даних, швидше за все, мають вирішуватися Конгресом.
Конфлікт Apple із владою розгорівся після того, як окружний суд Лос-Анджелеса 16 лютого прийняв рішення про те, що компанія має забезпечити "розумну технічну допомогу", яка б дозволила агентам ФБР отримати доступ до заблокованого iPhone Сайєда Фарука. Останній підозрюється у скоєнні теракту в каліфорнійському Сан-Бернардіно у грудні 2015 року, коли в результаті стрілянини загинули 14 людей.
Нагадаємо, раніше на підтримку Apple висловився топ-менеджмент Facebook, Twitter, WhatsApp, Google, а також Telegram. Однак засновник Microsoft Білл Гейтс став на бік ФБР у суперечці з Apple.