Аналітик прокоментував рішення МВФ щодо боргу України перед РФ
Старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб прокоментував рішення Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо боргу України перед Російською Федерацією (РФ).
"Засідання з цього питання було ініційоване Росією. Заочна форма засідання передбачає, що кожному учаснику ради директорів фонду було розіслано проект рішення, та ні від кого з них не надійшло заперечень, що означає автоматичне прийняття даного рішення", - заявив експерт.
Тепер, за його словами, з'явилася реальна можливість досягнення угоди між Росією та Україною щодо долі цього боргу.
"Угода України з кредиторами щодо реструктуризації комерційного боргу прямо забороняла надавати іншим комерційним кредиторам кращі умови реструктуризації. Зараз же, коли встановлений офіційний статус цього боргу, з'являється основа для домовленостей України з Росією на інших умовах, не пов'язаних з вже проведеної реструктуризації. В основу цих умов можуть лягти пропозиції, озвучені президентом РФ Володимиром Путіним про розстрочення виплат на три роки", - зазначив він.
Однак, підкреслив аналітик, ці пропозиції включали в себе отримання гарантій з боку США чи Євросоюзу, а питання по таких гарантіях залишається відкритим. США від видачі таких гарантій вже публічно відмовилися.
"У будь-якому випадку, навряд чи вдасться досягти будь-яких угод до настання строку платежу, а це означатиме, по-перше, формальний дефолт з вірогідним зниженням кредитних рейтингів України до відповідного рівня, а по-друге, зустріч сторін у суді. Тим не менш, залишається можливість вже в ході судового розгляду прийти до якоїсь мирової угоди. Крім усього іншого, останнє рішення МВФ дозволить знизити градус звинувачень цієї організації в надмірній політизації", - резюмував експерт.