ua en ru

Аналітик: Вже в 2016 році можливе помірне зростання економіки України

Стан української економіки залишається вкрай слабким, але від впадіння в повний песимізм рятує поява кількох обнадійливих ознак. Про це заявив старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб.

"Серед них можна виділити стабілізацію курсу гривні після шоку початку року, зниження девальваційних очікувань, і, як наслідок, зростання банківських депозитів в гривні, уповільнення темпів падіння ВВП, відновлення експорту сільськогосподарської продукції (в першу чергу, Євросоюз і Китай), досягнення домовленості з кредиторами щодо реструктуризації зовнішнього боргу", - зазначив він.

При цьому, на думку експерта, Національний банк повинен продовжувати зважену та гнучку, але при цьому досить жорстку грошово-кредитну політику з поступовою відміною адміністративних обмежень на валютному ринку, і працювати над зміцненням і очищенням банківської системи, роблячи упор на рекапіталізацію життєздатних банків та списання поганих боргів.

Крім цього, вважає аналітик, у сфері пильної уваги НБУ постійно повинне перебувати питання нарощування міжнародних резервів та зниження інфляційних і девальваційних очікувань населення. Уряду необхідно працювати над консолідацією бюджету. На вищому політичному рівні повинні бути ініційовані інституційні та структурні реформи, боротьба з корупцією і олігархією.

"Базовий сценарій мого прогнозу передбачає, що українська влада докладе максимум зусиль для реалізації перелічених заходів і ситуація на Сході країни принаймні не погіршиться. Важливо і успішно пройти процедуру реструктуризації державного боргу. У цьому випадку ми очікуємо зростання курсу долара до 23,5 грн на кінець 2015 року і до 24,5 грн. на кінець 2016 року. ВВП України в 2015 році найімовірніше впаде на 9 - 12%, а вже в наступному році можливе помірне зростання економіки з урахуванням низької бази, забезпеченої нинішнім падінням. Інфляція на кінець року може скласти 45 - 50%, а безробіття досягти рівня 11 - 13% з подальшим скороченням цих показників", - резюмував він.