Понад 37 тис. лічильників у Чернівецькій області потребують планової повірки
Також метрологи зафіксували 114 фактів незаконних втручань у роботу приладів обліку
Впродовж кількох років "Чернівцігаз" не може в повному обсязі здійснити планову повірку лічильників. Адже в тарифі компанії на це передбачено в сім раз менше коштів. Про це повідомляє прес-служба компанії.
В тарифі "Чернівцігазу", який державний регулятор не переглядав вже близько 2 років, на повірку, заміну та ремонт лічильників, передбачено тільки 750 тисяч гривень на рік, в той час, як за фактичними розрахунками, потреба у фінансуванні становить близько 5,4 млн гривень.
Загалом, в Чернівецькій області потреба у плановій повірці лічильників становить 37,3 тис. приладів обліку, з яких 20,5 тис. - в м. Чернівці. Щоденно на спеціальному обладнанні повіряється 120 лічильників газу, в рік підприємство може повірити 28 800 приладів обліку.
За сім місяців 2018 року, спільно з представниками державного підприємства "Буковинастандартметрологія", газорозподільна компанія провела планову повірку 15,6 тис. лічильників газу. Нею виявлено, що 17% лічильників непридатні для подальшої експлуатації через зношеність лічильного механізму або похибку вимірювання, що значно перевищує допустимі норми.
Такі лічильники визнаються непридатними для подальшої експлуатації та потребують заміни, на яку також немає фінансування. Також, метрологи зафіксували 114 фактів незаконних втручань у роботу приладів обліку.
"На справність роботи лічильника можуть впливати різні фактори. Наприклад, термін експлуатації, за який зношуються механізми приладу, сторонні втручання в його роботу, а також не належні умови експлуатації. Тому, для достовірності ведення обліку природного газу, лічильники необхідно перевіряти кожні 5-8 років", - каже головний метролог ПАТ "Чернівцігаз" Володимир Аронець.
Варто зауважити, що в разі недопуску співробітників компанії до зняття лічильника на планову чи то позапланову повірку, згідно Кодексу ГРМ, складається акт про відмову, а розрахунки за спожитий газ проводяться за граничними нормами споживання.