На сьогодні середній рівень заробітної плати у ПАТ "Криворіжгаз" на 21% менше, ніж по енергетичній галузі України
За 8 місяців 2018 року з ПАТ "Криворіжгаз" звільнилося понад 170 осіб. Основною причиною звільнення є низький рівень заробітної плати. На сьогоднішній день на підприємстві залишаються вакантними 354 позиції. Серед найбільш затребуваних професій - слюсарі з експлуатації та ремонту підземних газопроводів, газового обладнання, електромонтери, водії та майстри. Про це повідомляє прес-служба компанії.
На сьогодні середній рівень заробітної плати у ПАТ "Криворіжгаз" на 21% менше, ніж по енергетичній галузі України. Так в 2018 року середня зарплата працівників ПАТ "Криворіжгаз" становить 8000 гривень. У той же час, як середня оплата праці енергетичної галузі України – близько 10000 гривень. З-за низької заробітної плати в ПАТ "Криворіжгаз" досвідчені фахівці змушені шукати іншу роботу. Так, за 8 місяців поточного року відтік кадрів на підприємстві склав 15,7%.
"Робота фахівців газових компаній небезпечна і відповідальна. Щоб молодий фахівець досяг високого рівня кваліфікації, необхідно навчатися і пропрацювати на підприємстві не один рік. Тому, подальша втрата кваліфікованих кадрів ставить під загрозу забезпечення безаварійної і надійної роботи системи газопостачання Кривого Рогу", - зазначила головний інженер ПАТ "Криворіжгаз" Терентьєва Марина.
Джерелом фінансування витрат ПАТ "Криворіжгаз", в тому числі і фонду оплати праці, є затверджений держрегулятором НКРЕКП тариф на розподіл газу. При діючій ціні природного газу для населення у розмірі 6,96 гривень/куб. м. облгаз в середньому отримує лише 51 копійку.
Ця складова не змінювалася з 2016 року. На сьогоднішній день він тільки на 60% покриває необхідні витрати підприємства на забезпечення безаварійної роботи газових мереж та виплату заробітної плати працівникам. Таким чином, розмір заробітної плати, який би відповідав рівню оплати праці енергетичної галузі, залежить від закладених в тарифі коштів.
Профспілка працівників ПАТ "Криворіжгаз" в черговий раз звертається до НКРЕКП та уряду з вимогою урахування в тарифі на розподіл природного газу підвищення заробітних плат газовиків до рівня середньої по промисловості. У разі ігнорування вимог профспілок, працівники галузі можуть почати акції протесту. І це перед початком опалювального періоду, до якого і так насилу проводимо підготовку мереж.