Головною причиною такої затримки є неплатоспроможність споживачів
В Миколаївській області налічується понад 5,5 тис. підприємств, які ще не встановили обладнання для дистанційної передачі даних. В основному це невеликі компанії, які споживають до 10 тис. куб. м газу в рік. Про це повідомляє прес-служба ПАТ "Миколаївгаз".
В Миколаївській області налічується понад 6 тис. споживачів юридичних осіб, які підпадають під дію цього Закону. Однак, тільки 10%, а це 554 об'єкта, оснащені відповідними приладами.
"Законодавство давало побутовим споживачам 2,5 роки на облаштування власних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних. Ми розсилали всім листи-попередження, неодноразово озвучували проблему на нарадах в адміністрації. Але, незважаючи на всі інформаційно-попереджувальні заходи, 90% об'єктів досі не оснащені засобами дистанційної передачі даних", - розповідає головний метролог ПАТ "Миколаївгаз" Олександр Волошин.
Головною причиною такої затримки є неплатоспроможність споживачів, зокрема, об'єктів соціальної сфери з невеликими площами приміщень і малим обсягом споживання газу.
У відповідності з вимогами Кодексу газорозподільних систем до 27 травня 2018 року комерційні вузли обліку газу юридичних осіб повинні бути обладнані засобами дистанційної передачі даних.
"Почати процедуру облаштування комерційних вузлів обліку засобами дистанційної передачі даних необхідно з обігу в Центр обслуговування клієнтів ПАТ "Миколаївгаз" для отримання технічного завдання та розробки проектної документації. З повною процедурою можна ознайомитися на офіційному сайті нашої компанії в розділі "до Уваги клієнтів", - додає Олександр Волошин.
Варто відзначити, що впровадження дистанційної передачі параметрів вузлів обліку газу пов'язане з переходом внутрішнього ринку природного газу на добове балансування з 1 серпня 2018 року. Відповідні вимоги містяться в п.4 Постанови НКРЕКП від 30.09.2015 року № 2494 "Про затвердження Кодексу газорозподільних систем".