Нутриціолог вказала важливі критерії вибору масла
Вибір рослинної олії для приготування їжі – справа непроста і вимагає ретельного підходу і необхідних знань, щоб отримати на виході користь, а не шкоду для фігури і організму. Нутриціолог Ганна Нікольська закликає і зовсім відмовитися від цього продукту на користь насіння гарбуза, пасти з оливок або розім'ятого авокадо, мигдального молока або соусу з кунжуту, але якщо вже є необхідність, то експерт пропонує в Instagram шпаргалку по вибору правильного масла.
Є всього 3 критерії, за якими ми "фільтруємо" масло:
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Якість – проходження маслом процесів рафінації або дезодорування. У першому випадку з масла видаляють фосфоліпіди (змішуючи з фосфорною кислотою) та інші жирні кислоти і домішки (змішуючи з розчином гідроксиду натрію) і "відбілюють" глиною. У другому – з масла при високих температурах випарюють кислоти, які в початковому вигляді визначають смак, колір і аромат масла. Бонус – у цих масел найвища точка димлення.
⠀
Якщо вже і брати масло, то тільки холодного віджиму, а краще сирочавлене.
⠀
Температура горіння (точка димлення) – межа в градусах, після якого масла починає окислюватися і виділяти канцерогенні речовини. Чим менше вільних жирних кислот в олії, тим більш висока ця точка.
⠀Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Орієнтуємося на табличку і запам'ятовуємо нюанси:
⠀
Ілюстративне фото (instagram.com/pitaniebezpravil)
Співвідношення омега-3/омега-6 кислот. Раціон перенасичений другими, а перші ми не добираємо – не так багато продуктів містять омега-3.
Ілюстративне фото (instagram.com/pitaniebezpravil)
Нагадаємо, що раніше фахівець з харчування Валентина Івушкина розповіла, чому ті, хто худне весь час хочуть їсти.
До речі, дієтолог Альбіна Комісарова розкрила правду про кокосову олію і масло гхі.