Всесвітній день психічного здоров'я у 2018 році присвячений саме молоді
За даними Всесвітньої організація охорони здоров'я, половина всіх психічних недуг починається у віці близько 14 років. Про це в середу, 10 жовтня, повідомили у Центрі громадського здоров'я Моз України на сторінці Facebook.
Наголошується, що у зв'язку з цим Всесвітній день психічного здоров'я, який ми відзначаємо сьогодні, у 2018 році присвячений саме молоді у мінливих умовах сучасного світу.
У Центрі розповіли, що загрожує психічному здоров'ю молодих людей, навіщо потрібна психічна витривалість і як її сформувати.
Скрін: facebook.com/phc.org.ua
У підлітковому віці та в перші роки дорослого життя відбувається багато змін, таких як перехід до іншої школи, розставання з рідною домівкою, вступ до вишу чи вихід на роботу. Для багатьох це дуже цікавий час. Але це також пора хвилювань і стресів. У деяких випадках такі переживання, не розпізнані та залишені без уваги, можуть призводити до розвитку психічних захворювань. Незважаючи на безліч переваг онлайн-технологій, вони можуть створювати додаткове навантаження для психічного здоров’я, адже дедалі більше людей користується віртуальними мережами в будь-який час дня і ночі. До того ж багато підлітків живе в умовах гуманітарних надзвичайних ситуацій — конфліктів, стихійних лих та епідемій. Молоді люди, що живуть у таких умовах, особливо схильні до психічних розладів і хвороб.
Половина всіх психічних недуг починається у віці близько 14 років, але часто ці захворювання не виявляють і не лікують.
Дедалі більше фахівців визнає: необхідно допомагати молоді формувати психічну витривалість змалку, аби вона вміла долати сучасні життєві труднощі. Зростає кількість фактичних доказів того, що зміцнення і захист здоров’я підлітків не лише сприятливе як таке у близькій та віддаленій перспективі, а й корисне для економіки і соціуму, оскільки здорові молоді люди можуть зробити більший внесок у трудові ресурси, свої сім’ї та громади і суспільство загалом.
Профілактика починається з кращого розуміння
Багато можна зробити для раннього формування психічної витривалості з метою запобігання психічним розладам і захворюванням серед підлітків і молоді, а також для контролю цих недуг і відновлення здоров’я. Профілактика починається зі знання і розуміння перших ознак і симптомів психічних захворювань. Батьки і вчителі можуть сприяти формуванню у дітей та підлітків життєвих навичок, необхідних для подолання повсякденних труднощів удома і в школі. У школах і на інших рівнях спільнот можна забезпечити психосоціальну підтримку. Також доцільно організовувати, поліпшувати або розширювати спеціальну підготовку працівників охорони здоров’я щодо виявлення і ведення психічних розладів.
Велике значення мають інвестиції уряду і залучення соціального, медичного і освітнього секторів до реалізації всеосяжних, комплексних, базованих на фактичних даних програм з охорони психічного здоров’я молоді. Ці інвестиції мають бути прив’язані до програм із підвищення обізнаності підлітків і молодих людей щодо способів підтримки психічного здоров’я і з інформування підлітків, батьків та вчителів про те, яку підтримку вони можуть надавати своїм друзям, дітям і учням.
Як повідомлялося раніше, пріоритетом МОЗ у 2019 році є старт реформи екстреної медичної допомоги.
Також ми писали про те, що станом на жовтень в рамках медичної реформи вже більше 18 млн громадян України обрали своїх сімейних лікарів.
Додамо, що в цьому сезоні в Україні будуть доступні дві вакцини від грипу: четырехвалентная Vaxigrip Tetra французького виробника Sanofi Pasteur і трехвалентная GC Flu південнокорейської компанії Green Cross Corporation.
Відео: РБК-Україна