Бажання почухатися викликають токсини, залишені на шкірі тваринами або рослинами
Виявляється, токсини викликають викид гістаміну, що є частиною імунної реакції організму. В результаті нервові волокна починають посилати "сверблячі" сигнали в мозок. Про це повідомляє BBC.
Відомо, що за свербіж відповідають певні нервові волокна, які мають різну швидкість. Наприклад, швидкість передачі сигналів дотику - 321 км/год, а "швидка біль" (яку ми відчуваємо, якщо, наприклад, випадково торкнулися гарячої плити) передається зі швидкістю 128 км/год.
Також вчені з'ясували, що, коли хтось поблизу починає чухатися, у нас виникає бажання зробити те ж саме, а пов'язано це з крихітною частиною нашого мозку, яка називається "супрахіазматичне ядро".
Крім того, чесання допомагає позбутися від докучливих комах або отруйних рослин, а також розширює кровоносні судини, дозволяючи лейкоцитам і плазмі змити токсини. Саме через цей приплив шкіра стає червоною та плямистою.
За словами вчених, під час чесання мозок виділяє серотонін, який часто називають "гормоном щастя". Чим сильніше серотонін циркулює по організму, тим більш щасливим ви себе відчуваєте. Не дивно, що іноді важко перестати чухатися.
Однак згідно з дослідженнями, хронічний свербіж може бути пов'язаний з багатьма захворюваннями, а люди, які страждають від свербіння протягом тривалого часу, мають такі ж рівні дискомфорту і депресії, як і пацієнти з хронічними захворюваннями. З чого випливає, що хронічний свербіж є шкірним еквівалентом болю.
До речі ми писали, ТОП-7 способів швидко та ефективно усунути свербіж після укусу комара.
А також про те, що вчені винайшли препарат, блокуючий поширений вид раку.
Відео: Непритомність. Перша допомога