Експерти вважають, що не тільки фастфуд може викликати проблеми з психічним здоров'ям
У всьому світі прийнято вважати фастфуд осередком усіх бід. Але вчені, які вивчали, зв'язок між тим, що ми їмо і тим, що ми відчуваємо, розповіли, які страви можуть негативно вплинути на психічне здоров'я людини. Доповідь опубліковано в журналі Molecular Psychiatry.
Група вчених з п'яти країн прийшла до висновку, що заїдати стрес фастфудом — як мінімум не логічно. Хоча б тому, що він лише сприяє розвитку депресії.
"Депресія, характеризується поганим настроєм, втратою інтересу або задоволення від життя, порушеннями сну і апетиту, сьогодні зачіпає понад 300 млн осіб по всьому світу і зустрічається у 7% жінок і 4% чоловіків... За даними ВООЗ, розлади, пов'язані з депресією чи фобіями, щорічно обходиться світовій економіці в $1 трлн через зниження продуктивності праці", — йдеться в доповіді.
Лікарі стверджують, що незважаючи на швидкий розвиток науки і медицини, таке захворювання, як депресія лікується в одному з трьох випадків. До всього цього, вилікуване захворювання у 50% випадків повертається.
Автори доповіді відібрали 41 дослідження, проведене в різних країнах. У цих дослідженнях проводився зв'язок між харчуванням людей і їх психологічним станом, зокрема симптомами депресії або клінічної депресією. Наприклад, ризик виникнення депресії у людей, які максимально дотримуються середземноморської дієти, становив 0,55%, а у людей, які не дотримують дієту і часто вживають в їжу продукти з високим вмістом жирів і цукру, ризик виникнення депресії оцінюється в 0,82%.
Заперечувати очевидну користь середземноморської дієти безглуздо, вважають вчені. З'ясувалося, що традиційний середземноморський тип живлення на 33% знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань і на 24% — розвиток онкології.
У доповіді наголошується, що неправильне харчування, і в першу чергу вживання того, що прийнято називати фаст-фудом, здатне негативно позначитися не тільки на шлунку, але і на мозку людини.
"Небезпечні "запальні" молекули можуть торкнутися розділів мозку, які відповідають за настрій", — зазначила провідний автор доповіді Камілла Лассаль.
Нагадаємо, що раніше ми публікували топ-12 найкорисніших осінніх продуктів.
До цього ми писали, що експерти розвінчали топ-12 популярних міфів про молоко.
Також повідомлялося, що українцям розповіли, як правильно заморожувати овочі і фрукти.
Відео: (video.rbc.ua)