Топ-7 корисних звичок, які зроблять вас здоровішими
Нутриціолог розповіла, які щоденні звички допомагають їй тримати себе у формі
Як формуються звички з точки зору нейропластичності мозку? Кожна дія створює зв'язок між кількома нейронами в голові - промінчики, які тягнуться від одного нейрона до іншого. Коли дія повторюється, промінчик стає товщі. З часом виникає стійкий нейронний зв'язок, і звичка проявляється вже без особливих зусиль, розповідає нутриціолог Світлана Нікітчук.
Але чому іноді так важко ввести нову звичку? Згадайте бажання зайнятися спортом наприклад: "Завтра точно почну!" У цей момент сформувався нейронний зв'язок. Але не на заняття спортом, а на бажання зробити це завтра. Завтра вам вже буде простіше повторити ту ж думку "Завтра почну!", чим дійсно почати.
⠀
Так що якщо ви хочете ввести звичку, зробіть це сьогодні. Експерт поділилася своїми корисними звичками, почавши з режиму.
⠀
У моєму телефоні ввімкнуто «Режим сну», і в 22.00 він нагадує мені, що пора спати, автоматично вимикається звук до 7.00.
⠀
Спати лягаю з 22.00 до 23.00 (виняток становить лише перший тиждень курсу коли доводиться допізна працювати).
⠀
Підйом з 7.00 до 8.00. Навіть у вихідні я не порушую режим, так як постійна зміна режиму погано позначається на самопочутті, здоров'я та гормональному фоні.
⠀
Вранці завжди склянку води натщесерце, так сказати приймаю «внутрішній душ».
Далі смачний і корисний сніданок - це правило вже багатьох років.
⠀
Щодня, приймаючи душ, я слухаю аудіо книги. Так час на читання знаходиться завжди.
⠀
В тиждень обов'язкові три силові тренування.
⠀
Кожен будній день спланований. Без цієї звички я не змогла б вести 3 блоги, 3 проекту і від 300 чоловік одночасно. Мене це не напружує. Я бачу в цьому величезні переваги і мені подобається кожен день викреслювати зроблені справи.
⠀
Кожен місяць підбиття підсумків минулого місяця і планування наступного.
Ілюстративне фото (pexels.com)
Раніше дієтолог Тетяна Дік розповіла про основні правила здорового перекусу.