Експерт розповіла, як приборкати нічний голод
Буває, цілий день їсти не хочеться, а ввечері так і пасешся біля холодильника. Розумом розумієш, що не можна, погано для здоров'я, вага буде зайва, а все одно їси. І ось так жуєш ночами, набираєш вагу і засмучуєшся, а впоратися не можеш. Дієтолог Крістіна Шереметьєва склала просту, але дуже корисну шпаргалку, як впоратися з нічним апетитом, якою поділилася на своїй сторінці в Instagram.
Як перемогти вечірній голод:
Шкідливе – геть з очей
Не провокуйте себе. Не тримайте на виду шкідливі продукти. Якщо перед вами ваза з цукерками, ви їх з'їсте, якщо в холодильнику шматочок тортика, він теж там довго не затримається.
⠀
А ще:
Ілюстративне фото (pexels.com)
Уявіть, як у вас з'являється страшний целюліт на сідницях і стегнах. Як випирає живіт і з'являється "галіфе". Як ваші органи черевної порожнини плавають в морі вісцерального протилежного жовтого жиру. Як у вас не сходиться на талії улюблена спідниця, найкращі штани тріскаються на вас по швах. Як ниють коліна від зайвої ваги і мучить задишка. Як всередині вас живуть різні шкідливі організми, грибки і бактерії, для яких солодке середовище – найкраща для розмноження.
⠀
Пізній перекус
Якщо ви лягаєте спати пізно або зовсім не можете заснути без їжі, пізній перекус – ваше спасіння. Нежирний сир, заправлений таном або кефіром, відварна куряча грудка, нежирна риба на пару і овочі. Можна випити склянку теплого молока. Так ви не дозволите апетиту розгулятися не на жарт.
⠀
Нічний апетит – звір страшний і нещадний. На корені нищить наш метаболізм. Якщо ввечері ми поїли, а пропустили сніданок – цілий день в тілі буде накопичуватися жир.
Ілюстративне фото (instagram.com/dietolog_kristina)
Ілюстративне фото (pexels.com)
Не забувайте пити воду!
Центр спраги і голоду в головному мозку знаходяться настільки близько, що, коли ми хочемо пити, нам здається, що ми хочемо їсти. Центр спраги збуджений і це збудження передається центру голоду. Ми не можемо розрізнити ці сигнали. Тому не забувайте протягом дня пити близько 2,5 л води. П'ємо маленькими ковтками і часто. І зневоднення, гальмуючого схуднення, не буде, і апетит під контролем.
⠀
А коли раптом накотить сильний голод, спочатку випийте склянку води. Можливо, ви просто хотіли пити. І якщо ж ви все-таки голодні, то після випитого склянки води ви явно багато з'їсти не зможете.
⠀
Ілюстративне фото (pexels.com)
Спіть спокійно!
Під час сну виробляється соматотропін – головний гормон жироспалювання. А також йде відновлення організму. Якщо ми довго не лягаємо спати, організм вимагає додаткової порції енергії. А нам найпростіше підбадьоритися, що-небудь з'ївши. В результаті у нас порушується гормональний баланс через недосипу, а вранці нам не хочеться їсти, і ми пропускаємо сніданок... Про наслідки відмови від сніданку ми говорили минулого разу. Не повторююсь.
⠀
Не зловживайте спеціями!
Спеції активують наші смакові рецептори і збуджують апетит. Щоб не переїдати, відмовтеся від спецій на вечерю.
⠀
Ілюстративне фото (pexels.com)
Чистите зуби відразу після вечері!
Це психологічна пастка. Якщо почистив зуби, начебто їсти вже не можна. Якщо у вас є ще вечірній перекус, чистіть зуби відразу після нього.
Нагадаємо, що експерт по схудненню Катя Медушкина розповіла, як впоратися із зайвими кіло, від яких неможливо позбутися.
Раніше дієтолог Ольга Усенко перерахувала топ-10 продуктів для правильного харчування, які доступні кожному.