ua en ru

Небезпечно для здоров'я: 9 продуктів, які не можна заморожувати

Небезпечно для здоров'я: 9 продуктів, які не можна заморожувати Фото: (pixabay.com)

Розморожування сприяє розмноженню хвороботворних бактерій

Заморожування — один з найпопулярніших видів зберігання продуктів, але в деяких випадках робить їжу неїстівною. Лікарі і вчені прийшли до висновку, що деякі продукти після заморозки стають несмачними, втрачають природний запах, а іноді стають шкідливими. Про це повідомляє "Хвиля".

Незважаючи на вічну тягу зберегти їжу як можна довше, лікарі вважають, що краще позбавитися від зайвої їжі, ніж споживати зіпсовану. Рейтинг найшкідливіших продуктів після заморожування:

  1. Готові страви з тіста. Після заморозки пиріжків, макаронів, пельменів та інших страв, вживати їх у їжу не варто. Тісто стає в'язкою субстанцією, злипається, стає прісним і вологим.
  2. М'які сири. Однаково погано переживають вплив низьких температур такі сири, як рікотта та бринза. Через великий вміст рідини при заморожуванні порушується структура продукту, в результаті чого всередині з'являються водянисті грудочки, які зменшують зовнішню привабливість продукту. Та й смаком такий продукт вже навряд чи порадує.
  3. Шоколад. При заморожуванні кондитерських виробів з додаванням шоколаду на ньому з'являється білий наліт. Жири під впливом температури зосереджуються на поверхні з меншою щільністю (нагорі плитки), що і призводить до таких змін. Особливо це стосується "білого шоколаду, основою якого є пальмова олія.
  4. Грецький йогурт. Під впливом низьких температур лактобактерії здебільшого гинуть, після чого він втрачає всю користь.
  5. Кава. Поціновувачі цього ароматного напою радять тримати герметичні пакети з зернами кави в морозилці — продукт не тільки не псується, але і зберігає свій унікальний смак і аромат. Однак зберігання відкритих упаковок призводить до того, зерна кави починають вбирати конденсат і сторонні запахи, після чого, звичайно ж, стають відрсирілими, а сам напій – несмачним і навіть противним.
  6. Смажені продукти. Після заморозки смаженої їжі є високий ризик отруїтися такими харчами, так як шкідливі мікроорганізми після заморозки починають жити з новими силами.
  7. Фарш. Цей м'ясний продукт зберігається в морозильній камері практично у кожної другої господині. Зазвичай фарш готується з замороженого м'яса, оскільки так він виходить краще в плані текстури і смакових якостей. Але разом з тим саме це і є причиною того, що його категорично не можна заморожувати. Вторинне заморожування м'ясних продуктів сприяє стрімкому розвитку бактерій і шкідливих мікроорганізмів.
  8. Желе і холодець. Всі страви, у складі яких був використаний желатин, не можна піддавати заморожуванню, оскільки після розморожування він кристалізується і може втратити не тільки консистенцією, а й смак.
  9. Хліб. Будь-яку випічку, будь то печиво, десерти, хлібобулочні вироби класти в морозилку не варто. Крихта або ті ж панірувальні сухарі в морозильній камері накопичують конденсат і неприємні запахи, відволожуються і псують смак.

Нагадаємо, що Світлана Фус поділилася порадами щодо харчування для вагітних.

Раніше ми писали, що відомий дієтолог поділилася секретами правильного харчування.

А також про те, що Аніта Луценко поділилася 10 правилами харчування, які встигли сформуватися з її особистого досвіду.

Відео: (video.rbc.ua)