Фахівці провели нове дослідження про щоденне вживання жувальної гумки
Нове дослідження показало, що регулярне вживання жувальної гумки може бути небезпечно для здоров'я людини. Про це пише Healthy Style.
Вчені з Бингемтонского університету провели нове дослідження і з'ясували, що регулярне вживання жувальної гумки може заважати роботі тонкого кишечника, так як до її складу входить діоксид титану (Е171, титанові білила).
Ця харчова добавка міститься не тільки в жувальній гумці. Її використовують в якості барвника в цукерках, цукровій пудрі, знежиреному молоці і хлібобулочних виробах.
Фахівці відзначають, що регулярне вживання цієї добавки заважає клітинам тонкого кишечника засвоювати поживні речовини і якісно виконувати функції імунологічного захисту.
У ході дослідження було встановлено, що одноразове застосування не мало великого впливу на клітини кишечника, а от регулярне – три рази на день протягом п'яти днів зменшило кількість абсорбтивных виступів на їх поверхні, що призвело до ослаблення кишкового бар'єру, уповільнення метаболізму і погіршення всмоктування деяких поживних речовин– заліза, цинку і жирних кислот
"Оксид титану – популярна харчова добавка, що люди їдять багато і довго. Не хвилюйтеся, він вас не вб'є. Але про деякі його ефекти знати все ж не завадить. Наночастинки титанових білил змінюють функції тонкого кишечника. Щоб зменшити їх вплив, потрібно уникати оброблених харчових продуктів, особливо – жуйок і цукерок", - пояснила співавтор дослідження Гретхен Малер.
Вона зазначила, що діоксид титану вважається безпечним барвником, а його потрапляння всередину людського організму – неминуче, так як ця добавка використовується у виробництві фарб, паперу, пластмас, мила, зубної пасти та косметики. Також діоксид титану є активним інгредієнтом в мінеральній основі сонцезахисних кремів і блокує ультрафіолетове світло.
До речі, раніше ми писали про те, що вчені спростували міф про користь вітаміну D.
А також ми розповідали про те, що дієтолог розповіла, які фрукти сприяють роботі мозку.
Відео: РБК-Україна