"Онкологія сажотруса": експерт детально розповіла про "побічні явища" куріння
Фахівець розповіла, що є особливий індекс, за яким можна відстежити стан здоров'я курця
Тетяна Анікєєва – лікар-терапевт вищої категорії, ревматолог, доктор медичних наук, член Європейського товариства кардіологів та медичний директор мережі клінік "Добробут" – опублікувала на сайті "24 Каналу" статтю, в якій розклала по поличках вплив куріння на організм.
Більшість курців об'єднує один особливий ритуал – чашечка кава і сигарета вранці. Але не всі звертають увагу, що після такого "сніданку" їх відразу тягне в туалет "по-великому". Справа в тому, що нікотин впливає на рецептори, що прискорюють роботу кишечника.
У молодих курців часто спостерігається така ситуація: після викуреної сигарети долоні стають вологими, а серце починає прискорюватися. Це стан більше схоже на легку панічну атаку, ніж на спокійний перекур.
Ілюстративне фото (pixabay.com)
У своїй статті Тетяна згадала і "індекс" пачка/літ", це вже вивчений показник, спираючись на який можна спрогнозувати ризики захворювання курця. Порахувати його просто: кількість викурених в день сигарет помножити на стаж куріння, після чого підсумкову цифру поділити на 20.
Якщо ваші показники більше 9, то ризик хронічних захворювань легенів в десятки разів вище, ніж у некурящих людей. Якщо ваш індекс перевищує позначку у 30 – шанси стати пацієнтом онкології в 10 разів більше, ніж у тих, чий індекс менше цієї позначки.
Важливий вплив на організм вказує і міститься в тютюнової продукції смола. Раніше існувало таке поняття як "онкологія сажотруса". Справа в тому, що у сажотрусів значною мірою частіше зустрічався рак мошонки – виникає із-за постійного потрапляння сажі в організм. А під час куріння відбувається те ж саме – ми вдихаємо сажу.
Окрему увагу Анікєєва приділила і тим, хто виправдовує себе тим, що легкі сигарети курить: "Раніше, коли курили сигарети без фільтра, найчастішою патологією був рак гортані і язика, яку легко виявити на ранніх стадіях. Адже якщо щось вскочило мовою, то ігнорувати це складно. А коли людина почала палити сигарети з фільтром, він почав вдихати дим більш глибоко. На жаль, периферичні раки легенів дуже довго себе не проявляють. І побачити їх на першій стадії – це щось з області фантастики. Легких сигарет зазвичай курять більше і затягуються глибше. Тому ми не зменшуємо ризики, а навпаки – посилюємо".
До речі, нещодавно ми писали про те, какие продукти були названі самими шкідливими для здоров'я.
I про те, що медики попередили про небезпеку зубної пасти.
Раніше Уляна Супрун розповіла про шкоду солодкого.
Рекомендуємо до перегляду:
Відео: РБК-Україна