Експерт розповіла про причини і засоби боротьби з цими явищами
Дівчата часто стикаються з проблемою, коли після схуднення замість тонкої талії отримують в'ялий, обвислий живіт. або розтяжки. У чому ж криється причина і чи можна запобігти появі цих неприємних наслідків? На ці питання в Instagram відповіла експерт по схудненню і правильному харчуванню Катя Медушкина, яка раніше розповіла, чим загрожують експрес-дієти.
Вона зазначила, що нерідко при схудненні шкіра втрачає пружність, гладкість і звичний вигляд. На животі та інших частинах тіла з'являються:
⠀
⠀
Які у цього явища можуть бути причини:
⠀
Ілюстративне фото (instagram.com/katya_medushkina)
Занадто швидке схуднення
⠀
Шкіра просто не встигає скоротитися, коли обсяги тіла стрімко зменшуються. Таке буває, коли ви сідаєте на експрес-дієти або просто голодуєте.
⠀
Незбалансоване харчування
⠀
Брак необхідних елементів в їжі - це брак "цеглинок" для будівництва нових клітин. Через це шкіра не встигає вчасно оновлюватися. Плюс не утворюється достатньої кількості колагену і еластину. Це білки сполучних тканин нашого організму, які, в тому числі, роблять шкіру міцною і пружною і дозволяють їй нормально скорочуватися.
⠀
Нестача води
⠀
Зневоднення уповільнює обмінні процеси в клітинах шкіри. Шкіра стає сухою, зморшкуватою, схильна до передчасного старіння. Крім того, неправильний режим пиття сприяє утворенню набряків.
⠀
Ілюстративне фото (pexels.com)⠀
Недолік зовнішнього живлення/зволоження шкіри
⠀
Шкіра повинна отримувати поживні речовини і зволоження не тільки зсередини, але і зовні. Але і одними лише кремами в'ялу шкіру прибрати неможливо.
⠀
Відсутність фізичної активності
⠀
Недолік руху - це не тільки в'ялість м'язів, яка відбивається і на зовнішньому вигляді шкіри, це ще й поганий лимфоток. Застій лімфи означає, що токсини з клітин виводяться погано, поживні речовини і вода до них теж практично не надходять. Звідки ж узятися пружній шкірі!
Ілюстративне фото (pexels.com)⠀
Що ж робити, щоб при схудненні шкіра залишалася пружною?
⠀
Збалансоване харчування
⠀
Нашому організму щодня потрібен "будівельний матеріал" у вигляді достатньої кількості макро - і мікронутрієнтів. І енергія у вигляді достатньої кількості калорій.
⠀
Білки, які ми отримуємо з їжею, розщеплюються на амінокислоти, їх організм використовує в процесі будівництва нових клітин. З них же створює колаген і еластин, від яких безпосередньо залежить еластичність і пружність шкіри. Без білка розраховувати на оновлення будь-яких тканин та шкіри у тому числі, не доводиться.
⠀
Жири - це молодість шкіри. Саме з них ми отримуємо незамінні поліненасичені жирні кислоти Омега-3 і Омега-6, які, крім іншого, покращують живлення тканин. Без жирів неможливе правильна робота гормональної системи, зміни в якій відображаються на нашому зовнішньому вигляді просто миттєво.
Ілюстративне фото (pexels.com)⠀⠀
Складні вуглеводи - це наша енергія. Якщо її мало, то біохімічні процеси сповільнюються, і поживні речовини просто не засвояться.
⠀
Калорійність денного раціону повинна бути достатньою, щоб схуднення не було різким. Інакше шкіра (особливо після 35 років) не встигне адаптуватися до нових обсягів тіла. Більш, ніж на 20% я знижувати калорійність дуже не рекомендую. Це дасть вам схуднення на 300-700 р на тиждень і дозволить втрачати обсяги з оптимальною швидкістю.
⠀
Фізичні навантаження
⠀
Тонус м'язів впливає на шкіру безпосередньо: на в'ялих м'язах пружної шкіри не буває. Крім того, фізична активність розганяє лімфо - і кровообіг, покращуючи живлення шкіри і знижуючи набряклість.
⠀
Догляд за шкірою
⠀
Зволоження і лімфодренажні процедури.
Ілюстративне фото (pexels.com)⠀
Нагадаємо, дієтолог-нутриціолог Лора Філіппова розповіла, як вирахувати своє оптимальне фізичне навантаження.
⠀