Худнути "з голови": дієтолог розкрила взаємозв'язок емоцій і зайвої ваги
Дієтолог розповіла, як уникнути емоційного переїдання
Як вважаєте, неідеальна фігура привносить в наше життя смуток або, навпаки, поганий душевний стан спричиняє набір зайвого? Що ж було першим: курка чи яйце? Дієтолог Катерина Кабашна, яка раніше розповіла, як уникнути зривів при схудненні, впевнена, що першими завжди виступають негативні емоції.
Про зв'язок емоцій і зайвої ваги вона поміркувала на своїй сторінці в Instagram. На думку експерта, дуже часто набір зайвої ваги пов'язаний з емоційним переїданням.
Припустимо, була у вас гарна фігура, але щось в ній не подобалося (ми завжди знайдемо ЩО!). І ви, розсердившись на себе, тиснете по газам (дієта, зал, мільйон процедур) і, та-даам, домагаєтеся успіху! Але його треба ще утримати? Місяць-два-три і...накочується апатія або втома (чому вони можуть їсти все, а я повинна тримати себе в рамках!?). Радість від перемоги зникає, а на її місце приходить порожнеча, яку треба чимось заповнити...⠀
Ілюстративне фото (pexels.com)
І тут сценарій може розвиватися по-різному, але, як мінімум 80% дівчат йдуть шляхом найменшого опору - заповнюють порожнечу...їжею.⠀
⠀
Що робити:
⠀
1. Прийняти себе (можна написати 50 пунктів, що у вас є хорошого/красивого).
Це зробити складно, але ви ж самі бачите зв'язок негативних емоцій з "плюсом" на терезах?⠀
2. Напишіть список тієї їжі, яку ви любите
А потім навпаки - список менш калорійних замінників! Наприклад, я люблю хот-доги в лаваші: беремо салат (капуста+морква), знаходимо менш калорійні сосиски (у звичайних 350, а можна знайти ВІД 80), 30% майонез і кетчуп. Оп! Якщо в звичайному близько 800 калорій, ви отримуєте такий же за 400! Такі заміни легко дадуть від 0.5 до 2 кг у тиждень. Але це не так важливо. Чому? Див.нижче.
⠀
Ілюстративне фото (pexels.com)
3. Годі чекати результат - ЖИВІТЬ!⠀
Схуднення - це один із способів втечі з реальності (особливо для тих, хто ніяк не може "дохуднути" ). Ось коли буду щаслива/куплю/поїду/зроблю...А покииии...⠀
Що поки? Якщо внутрішня причина не опрацьована, то далі вас не пустить психіка (бо там для неї - зміни, а наш мозок сприймає зміни як небезпеку).
Так як же тоді мінятися? - грайте або просто монотонно виконуйте необхідні пункти, при цьому НІЧОГО НЕ ЧЕКАЮЧИ ВІД ПРОЦЕСУ! Менше очікувань = краще результат.
Ілюстративне фото (pexels.com)
Нагадаємо, дієтолог Ольга Усенко поділилася дієвими способами, як не заїдати прийом їжі солодким.
Також дієтолог Олена Кален озвучила три дієвих способи, які допомагають впоратися з переїданням.
⠀