ua en ru

Хороша робота нервових клітин і пам'яті: дієтолог назвала топ-5 продуктів для роботи мозку

Хороша робота нервових клітин і пам'яті: дієтолог назвала топ-5 продуктів для роботи мозку Ілюстративне фото: pixabay/geralt

Також дієтолог визначила норму споживання кожного з корисних продуктів

Відома лікар-дієтолог Оксана Скиталінська, яка раніше розповіла, від якої їжі варто відмовитися, щоб уникнути старіння, визначила топ-5 продуктів для ефективної роботи мозку. Про це повідомляє інформагентство "Уніан" з посиланням на "Новое время".

Отже, топ-5 продуктів для роботи мозку від дієтолога Скиталінської:

№1 Зелені овочі

Зелені овочі

Дієтологи радять вживати зелені овочі щодня (фото: pixabay/marijana1)

Листова зелень містить вітамін К, який сприяє формуванню так званих сфінголіпідів — особливі жирові сполуки, які забезпечують роботу нервових клітин і сприяють хорошій пам'яті.

Норма зелених овочів на день: не менше однієї чашки нарізаних зелених листових овочів, оптимально — тричі на день.

До речі, дієтолог Катерина Толстікова також раніше пояснила, чому так важливо їсти продукти зеленого кольору. Експерт уточнила, що крім інших корисних властивостей (нормалізація гормонального балансу, здоров'я печінки, шкіри тощо), елементи що містяться в продуктах зеленого кольору, також покращують когнітивні функції і роботу головного мозку.

№2 Морська риба

Користь морської риби

В морській рибі містяться корисні омега-3 жирні кислоти (фото: pixabay/stevepb)

Омега-3 жирні кислоти — це майже 60% жиру, з якого складається наш мозок. Ці жирні кислоти мають протизапальну дію, стимулюють кращі контакти між нейронами.

Норма: 2-3 рази в тиждень.

№3 Яйця

Чим корисні яйця

У щоденному раціоні повинні бути також яйця (фото: pixabay/Couleur)

Часом фітнес-тренери не радять вживати жовтки, дієтологи настійно рекомендують не відмовлятися від багатих жирових з'єднань фосфоліпідів. Вони необхідні для формування мембран нервових клітин та їх повноцінної роботи: швидкості передачі інформації між нейронами.

Норма споживання: пара яєць, зварених некруто, яєчня-глазунья або омлет.

№4 Буряк

Сік буряка

Додавайте сік буряка в салати (фото: pixabay/congerdesign)

В буряках міститися корисні нітрати. Так, оксид азоту має судинорозширювальну дію, покращує транспортування кисню до головного мозку і допомагає йому працювати більш активно.

Норма: півчашки варених або чайна ложка тертих сирих буряків (у вигляді доповнення до салатів), або дві ст. л. бурякового соку.

№5 Ягоди

Користь ягід

Ягоди варто вживати щодня. Так що робіть запаси ягід на зиму (фото: pixabay/PublicDomainPictures)

Високий рівень споживання кисню мозком стимулює появу великої кількості вільних радикалів. Їх руйнівну дію стримують поліфеноли (темні пігменти ягід), що володіють сильними антиоксидантними властивостями.

Денна норма: одна чашка сезонних або заморожених ягід. При цьому дієтолог рекомендує не піддавати ягоди термічній обробці.

Нагадаємо, раніше LITE писав: Профілактика старіння, гормональний баланс і детоксикація: топ-8 правил від дієтолога.

Розминка від фітнес-тренерів Аніти Луценко і Юлії Богдан