Фахівець розповіла, як їсти і не товстіти
Навіть здоровим людям з нормальним травленням корисно харчуватися по сезонах. У холодну пору їжа повинна бути зігріваючою, багатою поживними речовинами і маслянистою, щоб давати енергію і зміцнювати імунітет. Про те, якого харчування дотримуватися в зимовий період, розповіла дієтолог і терапевт Ірина Попова, передає Cosmo.
70% імунітету знаходиться в кишечнику, тому для підтримки здоров'я потрібно мінімізувати процеси бродіння. Виключіть всі бобові, сирі овочі (їх краще запекти в духовці), алкоголь, соки в пакетах і газовану воду. Віддавайте перевагу випічці без дріжджів.
Додавайте у страви "зігріваючі" спеції. Куркума, гвоздика, фенхель підійдуть для запікання овочів і соусів. Чебрець, розмарин, естрагон — для риби, м'яса і птиці. Додавайте корицю в випічку і гарячі напої. Приправи не тільки збагатять смак їжі, але й підтримають організм в непростий зимовий період.
Включіть в щоденний раціон гарячий суп. ЗОЖні варіанти — густий мінестроне, а ще гарбузова, морквяне, бурякове пюре з рослинним молоком. Супи швидко насичують і зігрівають організм, підтримують кислотно-лужний баланс.
В раціоні бажано обмежити продукти, в яких міститься надлишок фруктози. Вона частіше викликає процеси бродіння з подальшим запаленням кишечника. Скоротіть кількість груші, манго, виноград, хурму, фініків, родзинок і чорносливу. Краще вибрати ягоди, мандарини, ківі, стиглі банани та ананаси.
Добовий мінімум калорій взимку потрібно збільшити на 200-300 за рахунок включення "активного" білка — нежирне м'ясо, риба, птиця. При цьому не варто знижувати фізичні навантаження, інакше наберете вагу.
Раніше ми писали, як менше їсти. Дієтологи назвали 10 способів обдурити почуття голоду.
Нагадаємо також, що раніше ми розповідали про 5 продуктів, яких слід уникати під час вагітності.
Ми писали, як приготувати смачний крем-суп з цвітної капусти з рибою.
Відео: (video.rbc.ua)