Не варто відмовлятися від сиру тофу і кокосового молока
Популярна українська дієтолог Катерина Толстікова детально розписала на своїй instagram-сторінці, які продукти корисно включити свій раціон жінкам. Крім того, дієтолог уточнила, що всі перераховані продукти можна з'єднати в одне блюдо, на яке слід звернути увагу жінкам у віці 35+.
Скріншот поста instagram.com/dr.tolstikova
Отже, Толстікова відписує корисні властивості таким "жіночим" продуктам:
№1 Брокколі
Органічні сполуки в брокколі виводять токсичні речовини з організму (фото: pixabay/Zichrini)
В брокколі містяться органічні сполуки сульфорафан, глюкорофанін, які сприяють активації 2-ї фази детоксикації в печінці.
"Виводяться токсичні речовини, сечовина, аміак, токсичні метаболіти естрогенів, які дуже негативно впливають на жіноче здоров'я 35+" — уточнює Катерина Толстікова.
№2 Сочевиця
Сочевиця — відмінний регулятор ситості (фото: pixabay/cocoparisienne)
У сочевиці міститься клітковина, рослинний білок, а також низький глікемічний індекс (ГІ) — міра того, наскільки високо підвищується рівень глюкози в крові у відповідь на вуглеводну їжу.
"Сочевиця — відмінний продукт регулювання лептин-грелінової системи (ситість/голод), ідеальний ПРЕбіотик, відповідно, дозволяє розмножити правильну протизапальну мікрофлору", — пише українська дієтолог.
№3 Сир тофу
Сир тофу також треба включити в свій раціон (фото: pixabay/Devanath)
У ньому є рослинний білок, дайдзеін, що надає антиоксидантний ефект, а також інші ізофлавони.
"З соєю обережно, так як вона має dose dependent effect. Але, в будь-якому випадку, якщо вона ферментована, сприяє включенню ферментів, що виводять метаболіти естрогенів", — підкреслює Толстікова.
На тему: "Цього можна уникнути": дієтолог розповіла, як не набрати зайву вагу в холодну пору.
№4 Кокосове молоко
Речовини в кокосовому молоці позитивно впливають на метаболізм естрогенів (фото: pixabay/LisaRedfern)
За словами дієтолога, кокосове молоко — це середньоланзюговий жир. В його складі містяться лауринова та каприлова кислоти, які сприяють антибактеріальному ефекту.
"Також вони нормалізують склад кишкової мікробіоми і позитивно впливають на метаболізм естрогенів", — уточнює Толстікова.
№5 Спаржева квасоля
фото: pixabay/congerdesign
Цей продукт — джерело клітковини, рослинного білка, кемпферолу, кверцетину, вітамінів К, В6, С і фолієвої кислотм — важливий кофактор у циклі перетворення амінокислот і профілактики серцево-судинних захворювань.
"Це все сприяє профілактиці онкології і допомагає жінці залишатися молодою і здоровою!" — пише дієтолог.
Дієтолог Катерина Толстікова (фото: instagram.com/dr.tolstikova)
До речі, раніше дієтолог Толстікова поділилася рецептом швидких, але при цьому корисних, лінивих вареників з ягідно-йогуртовим соусом.
Зверніть увагу: Профілактика старіння, гормональний баланс і детоксикація: топ-8 правил від дієтолога.
Їстівні квіти: як використовуються квіти в кулінарії (відео: РБК-Україна)