У десять разів брудніше туалетів: Супрун попередила про небезпеку смартфонів
Спеціаліст дала рекомендації, як уникнути мікробів
Виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун розповіла українцям про те, скільки мікробів міститься на поверхні смартфонів. Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.
Уляна Супрун розповіла, що смартфони щільно увійшли в побут людини і супроводжують нас всюди, внаслідок чого на його екрані накопичується безліч мікробів.
"Смартфони супроводжують нас буквально всюди. Вранці ми вимикаємо будильник, часто беремо телефон на кухню або у ванну кімнату, користуємося ним в громадському транспорті та взагалі безліч разів протягом дня. І нарешті, знову засипаємо з телефоном у руках. Якщо вам знайома така ситуація, подумайте про те, наскільки ваш смартфон може бути брудним. На його поверхні - сліди від наших пальців, волога, жир і піт від скронь, вух і волосся, залишки їжі і бруду, маленькі частинки всіх місць, де вдалося побувати за день. Це все само по собі є джерелом мікробного забруднення і служить багатим середовищем для розмноження і виживання бактерій", - написала в. о. міністра.
Вона зазначила, що оскільки люди намагаються тримати свої смартфони в теплі, це створює сприятливе середовище для розмноження мікроорганізмів, які на ньому накопичуються.
"До того ж, ми часто зберігаємо телефони в теплі, і вони самі можуть нагріватися. Такі умови створюють сприятливе середовище для життєдіяльності мікроорганізмів. А в деяких джерелах можна знайти інформацію, що наші телефони в 10 (!) разів брудніше туалетів", - повідомила Супрун.
Вона пояснила, що більшість з бактерій, які скупчуються на смартфонах, не несуть смертельну небезпеку. Однак вони можуть стати джерелом зараження різними кишковими паличками або грипом.
"Більшість з цих бактерій не створюють смертельну для нас небезпеку, втім, серед них можуть бути і патогени, наприклад - патогенні штами кишкової палички або антибіотико-резистентні стафілококи, або стрептококи і багато інших. Вони можуть виступати збудниками кишкових і шкірних інфекцій, підвищити ризики гострого кишкового отруєння або викликати грип", - написала в. о. міністра і додала, що в багатьох дослідженнях смартфони фігурують, як джерела поширення інфекцій.
Ілюстративне фото (twitter.com/njeugdweb)
"Зокрема, у багатьох дослідженнях зазначено, що телефони в медустановах можуть бути джерелом розповсюдження внутрішньолікарняних інфекцій. Це насамперед небезпечно для хірургічних, інфекційних відділень пологових будинків, де такі інфекції часто можуть бути питанням життя і смерті. Тому в деяких медзакладах існують інструкції з рекомендаціями по очищенню телефонів не тільки для лікарів, але і для відвідувачів", - зазначила Супрун.
Вона розповіла, що існують різні способи боротьби з мікроорганізмами на поверхні смартфонів.
"Існують різні способи збереження гігієни телефону - від дезінфікуючих серветок для техніки до спеціальних ультрафіолетових кейсів, які можна використовувати і для гаманців і годинників. Наприклад, у дослідженні було встановлено, що найбільш ефективними є ультрафіолетові бокси. Однак вони дуже дорогі. Більш універсальним, ефективним і доступним способом можуть бути спиртовмісні дезінфектанти - приміром, спиртовмісний дезінфікуючий засіб, спрей або серветки, наприклад, на основі ізопропілового спирту. Або ж скористайтесь звичайними вологими серветками, вони також очищають поверхню, хоча і не мають дезінфікуючої активності", - порекомендувала в. о. міністра.
Скріншот поста (facebook.com/ulanasuprun)
До речі, раніше ми писали про те, що Комаровський розвіяв міф про ефективність ліків при ГРВІ у дітей.
А також розповідали про те, що Уляна Супрун повідомила про користь яєць для здоров'я.
Відео: РБК-Україна