ua en ru

"Білкове вікно" і "жироспалювання": дієтолог пояснила, як слід харчуватися після тренування

"Білкове вікно" і "жироспалювання": дієтолог пояснила, як слід харчуватися після тренування Ілюстративне фото: pixabay/5132824

Дієтолог Альбіна Комісарова розвінчала популярні міфи, а також відповіла на найпопулярніші питання про харчування після тренування

Так, деякі фітнес-тренери стверджують, що після тренування протягом двох годин приймати їжу не варто, так як це заважає жироспалюванню. Дієтолог Комісарова запевняє, що це міф. Про це вона пояснює на своїй instagram-сторінці.

"Насправді організм спалює жир протягом 23 годин після тренування, а не годину під час неї, тому ключову роль відіграє дієта протягом УСЬОГО дня, а не протягом півгодини після тренування", — пише дієтолог.

При цьому дієтолог погоджується, що так зване "вуглеводне/білкове вікно" після тренування дійсно існує. Однак є свої нюанси.

"Люди думають, що після тренування виснажені запаси глікогену, і вуглеводи, які ви з'їсте протягом 30-40 хв після тренування, підуть на відновлення запасів, а не в жир, і можна з'їсти "Снікерс". Насправді закриття "вікна" має місце тільки після тренування натщесерце, в інший час великої ролі воно не зіграє", — пояснює Альбіна Комісарова.

На тему: "Всьому хорошому є міра": дієтолог розповіла, як правильно їсти сухофрукти.

Що можна їсти після тренування

Рис, риба, овочі відмінно підійдуть після тренування (фото: pixabay/cattalin)

Далі дієтолог відповідає на найпопулярніше питання, що ж можна їсти після тренування.

"Протягом двох годин після тренування бажаний білково-вуглеводний прийом їжі (наприклад, риба і рис, овочі), але якщо їсти не хочеться — змушувати себе не варто, дотримуйтесь баланс протягом дня і цього буде достатньо", — запевняє Комісарова.

Також дієтолог заспокоює: навіть якщо ви потренувалися досить пізно і хочеться їсти, то ви можете сміливо приймати навіть складні вуглеводи. Якщо ж апетит не розігрався, то і насилувати себе не варто — не їжте.

"Чи є різниця у харчуванні після кардіо/силової? В цілому, немає. Кардіо вимагає більшої кількості вуглеводів, але кардіо кардіо різниця, тому тут дивіться на почуття голоду: хочете їсти — будь ласка", — ділиться знаннями Комісарова.

Дієтолог Альбіна Комісарова

Дієтолог Альбіна Комісарова (фото: instagram.com/doctor_komissarova)

До речі, відома українська дієтолог Оксана Скиталінська назвала топ-5 продуктів для ефективної роботи мозку.

Також раніше LITE писав: Профілактика старіння, гормональний баланс і детоксикація: топ-8 правил від дієтолога.

Розминка від фітнес-тренерів Аніти Луценко і Юлії Богдан (відео: РБК-Україна)