Як зробити крашанки на Великдень без "хімії": найкращі натуральні барвники
Напередодні великого свята Великодня українці заготовляють традиційний кошик, до складу якого крім паски обов'язково повинні входити крашанки. Є багато способів прикрасити символ свята - від термонаклейок до різних порошкових барвників. Останні роблять яйця яскравими, але є ризик наїстися фарби разом зі святковим частуванням.
У нашій статті пропонуємо ознайомиться з натуральними барвниками, в яких можна зварити яйця. Які способи крім відомого багатьом цибулиння існують - читайте нижче в нашому матеріалі.
Мелена кава
На склянку води потрібно взяти 4 чайні ложки (можна більше) кави з гіркою, довести розчин до кипіння і проварити 10 хвилин. Процідити каву від гущі, дати охолонути. Потім проварити в розчині яйця протягом 7-10 хвилин. Пофарбувати яйця можна від світло-кавового до темно-кавового кольору в залежності від насиченості розчину.
Буряковий сік
Один великий буряк або кілька невеликих (вибираємо темні коренеплоди) слід очистити, порізати на пластини або соломкою. Потім потрібно відварити в невеликій кількості води, процідити, остудити і проварити яйця в розчині 10 хвилин. У деяких рецептах радять просто замочити зварені яйця на три години в буряковому соку.
Морквяний і шпинатний сік
У свіжовичавленому морквяному (шпинатному) соку яйця рекомендують проварити протягом 5-8 хвилин. Але деякі господині радять просто натерти вже зварені яйця соком моркви (шпинату).
Синя капуста
Нашаткувати качан синьої капусти, додати в ємність 250 мл гарячої води і замочити вже зварені яйця в розчині на три години (можна залишити на ніч в холодильнику). У ряді рецептів в розчин радять додати оцет.
Куркума
Взяти 3 столові ложки куркуми на 250 мл води, і проварити яйця в цьому розчині протягом 5-8 хвилин. На виході повинен вийти насичений жовтий колір.
Фото: способи пофарбувати яйця натуральними барвниками
Оцет зробить колір шкаралупи більш насиченим
Покладіть яйця в каструлю, залийте їх водою. Додайте чайну ложку оцту. Кип'ятіть яйця 15 хвилин з натуральними фарбувальними добавками.
- Світло-червоний - буряк або чорниця.
- Помаранчевий - цибуля.
- Світло-жовтий - апельсини або лимони, морква.
- Жовтий - куркума, шкаралупа волоського горіха.
- Світло-зелений - листя шпинату, кропиви.
- Зелений - зелені яблука.
- Синій - листя червоної (синьої) капусти.
- Бежевий або коричневий - кава.
Важливо пам'ятати, що на колір і рівномірність фарбування буде впливати початкове забарвлення і текстура шкаралупи.
Раніше ми писали, що Євген Клопотенко поділився класичним рецептом справжньої української паски.