День Петра і Павла відзначається в Україні щорічно 12 липня. Це свято присвячене двом апостолам Ісуса Христа, які прийняли мученицьку смерть за віру. У цей особливий день віряни дотримуються важливих традицій, заборон і відзначають його з сирними мандриками, адже 12-го липня закінчується Петрів піст.
Що можна і не можна робити в особливе свято, на які прикмети звертати увагу і яку молитву потрібно прочитати - читайте нижче в нашому матеріалі.
Святі Петро і Павло завжди дуже шанувалися в народі. Тому вкрай важливо до свята навести порядок в домі, адже 12 липня прибирати категорично не можна.
Вранці святкового дня раніше надягали найкращий одяг і відправлялися в храм. Дівчата прикрашали голови вінками з польових квітів, серед яких обов'язковий був червоний мак.
Вдома заведено збиратися за святковим столом, де головною стравою вважаються святкові мандрики - спеціальні пончики на дріжджовому тесті.
У багатьох регіонах свято пов'язане з риболовлею, його вважають днем рибалок. Адже апостол Петро сам був рибалкою.
Раніше на Петра і Павла також влаштовували ярмарки і пишні народні гуляння.
Оскільки 12 липня закінчується Петрів піст, який розпочався 28 червня, заборон щодо їжі у свято немає.
О святі апостоли Петре й Павле, не віддаляйтеся духом від нас, грішних рабів Божих (імена), щоб не розлучилися зовсім від любові Божої, але міцним заступленням вашим нас захистіть, щоб помилував Господь всіх нас молитов ваших ради, щоб винищив же рукописання безмірних гріхів наших, і щоб сподобив з усіма святими блаженного Царства і шлюбу Агнця Свого, Йому ж честь і Слава, і подяка й поклоніння навіки-віків.
Петро, Павло та Михайло.
Раніше ми також писали про найсуворіші заборони великого релігійного свята - Дня Петра і Павла.