У п'ятницю, 19 березня, свій 91-й день народження святкує одна з найвидатніших письменниць України Ліна Костенко. Днями раніше стало відомо, що геніальну українську поетесу номінують на Нобелевську премію з літератури. І не дарма. З нагоди святкування дня народження української Авторки з великої літери ми зібрали її найвидатніші вислови.
Що відомо про Ліну Костенко, які цитати прославили письменницю та що відомо про номінацію поетеси на присудження Нобелівської премії - читайте у матеріалі Styler.
17 березня 2021 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав ініціативу номінувати Ліну Костенко на Нобелівську премію з літератури у 2022 році. Про це повідомила заступниця голови Комітету гуманітарної та інформполітики, народна депутатка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук у Facebook.
"Підтримаємо для номінації на присудження Нобелівської премії з літератури у 2022 році кандидатуру української поетки та письменниці Ліни Костенко", – написала вона.
Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 року у Ржіщеві, Києвська область. З молодості брала активну участь у дисидентському русі. Вона відома як людина з беззаперечним моральним авторитетом та борець за правду.
Вона підписувала в 1965 році лист-протест проти арештів української інтелігенції. У 1966 році під час львівського судилища над братами Горинями кинула їм квіти. Згодом написала лист на захист В’ячеслава Чорновола у відповідь на наклеп на нього в газеті "Літературна Україна" й робила безліч інших учинків, які засвідчували її активну громадянську позицію.
Ліна Костенко – лауреатка Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), Премії Петрарки (1994), нагороджена медаллю Святого Володимира, Почесною відзнакою Президента України (2000). У 2000 році стала першим лауреатом Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Олени Теліги і нагороджена Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня у березні 2000 року.
З початку війни на сході України письменниця приєдналася до гуманітарної акції "Другий фронт АТО". Ліна Костенко передала на фронт кілька збірок своїх поезій із побажаннями та словами підтримки.
Раніше ми розповідали найбільш маловідомі факти про Тараса Шевченка, день народження якого минув 9 березня.
Також повідомлялося, що МЗС зафіксував світовий рекорд за кількістю пам'ятників Шевченка.