Стартує масштабна радіоекспедиція на безлюдний острів Дюсі
10 жовтня у Києві український мандрівник Вадим Івлєв зустрівся з журналістами, щоб оголосити про старт двотижневої експедиції на безлюдний острів. З 13 жовтня по 11 листопада цього року він стане учасником експедиції у важкодоступний район Тихого океану, на безлюдний острів Дюсі, що відноситься до архіпелагу Піткерн.
Українець буде у складі 14 членів експедиції з шести країн. Окрім киянина Вадима Івлєва, у експедиції будуть брати участь мандрівники зі США, Бразилії, Німеччини, Нової Зеландії, США, Угорщини. Це буде масштабна світова радіоекспедиція до важкодоступного району Тихого океану.
Протягом двох тижнів дослідники будуть знаходитимуться на повністю безлюдному острові без душу і пральні. Втім, як запевняє Вадим Івлєв, душ буде на кораблі, проте він – дуже простий, та й все інше обладнання – примітивне і просте. Головна особливість експедиції — повна ізольованість від усього.
Житимуть мандрівники у наметах і користуватимуться портативними електрогенераторами. Цікаво, що востаннє подібна експедиція проводилася у 2008 році, а на острові поки ще не побував жоден українець.
Фото: З 1971 по 2016 рік у місцевості, куди вирушає киянин, в різний час було затоплено більше 263 космічних апаратів (РБК-Україна)
Острів Дюсі розташовується на кордоні так званого "Кладовища космічних станцій", де колись були затоплені станції "Мир" та "Тянонг-1", а ще – вантажні космічні кораблі "Прогрес", японські космічні апарати. У 2019 році тут буде затоплена станція "Тянонг-2", а 2024 року – МКС. Загалом з 1971 по 2016 рік в цій місцевості в різний час було затоплено більше 263 космічних апаратів.
Острів Дюсі мандрівники відвідують дуже рідко. Постійних жителів на ньому немає, а щоб потрапити на острів, потрібно мати дозвіл. Його всі учасники радіоекспедиції отримали заздалегідь.
Вадим Івлєв – не тільки мандрівник, а й радіоаматор та етнограф-аматор. Він брав участь у міжнародній експедиції на важкодоступний антарктичний острів Херд 2016 року. Киянин пише статті про подорожі, а його книга "Мандри Киянина Океанією" готується до видання цього року.
Що таке радіоекспедиція? Це різновид дослідницької та географічної експедиції, в якій беруть участь кілька радіоаматорів. Основна мета експедиції — встановлення різноманітних типів радіозв'язку у різних діапазонах.
На сайті ARRL (Американської радіорелейної ліги) повідомляють, що підчас перебування на острові Дюсі члени команди, крім чергування в ефірі, збиратимуть зразки ґрунту і рослин для вивчення Національним антарктичним науковим центром України, що використає їх в своїх дослідженнях в сфері зміни клімату. Влада Піткерну надала дозвіл на збір зразків.
Відео: У гонитві за літом або де найкраще відпочивати в оксамитовий сезон (video.rbc.ua)
Нагадаємо, український поліцейський-альпініст розповів, як підкорює гірські вершини світу.
Також ми підібрали для вас десять захоплюючих книг, які варто взяти із собою у відпустку.