Що їсти на вечерю, щоб схуднути: поради дієтолога
Не вірте популярним міфам і оманам
Навколо вечері склалося багато неправильних переконань і міфів: "не їж після 6", "віддай ворогові", "тільки склянку кефіру". Дотримуючись цих правил, ви ризикуєте підірвати здоров'я і набрати зайві кілограми. Дієтолог-нутриціолог Олена Кален, яка нещодавно перерахувала сім причин вживати воду при схудненні, на своїй сторінці в Instagram розповіла, що слід їсти на вечерю, щоб схуднути і не нашкодити організму.
⠀
Експерт назвала головне правило здорової вечері, яка буде сприяти зниженню ваги, — їжте, коли голодні і зупиняйтеся в той момент, коли вгамуєте голод.
⠀
Вечеряти краще всього чимось легким. Це можуть бути овочі, якийсь легкий білок — омлет, варене яйце або молочні продукти. Не обов'язково прагнути до того, щоб білок був у кожному прийомі їжі, досить з'їсти його один раз на день.
Ілюстративне фото (pexels.com)⠀
Є ще кілька порад, які допоможуть зробити останній прийом їжі більш збалансованим і корисним для організму:
⠀
1. Забудьте про правило: "сніданок з'їж сам, обід розділи з другом, а вечерю віддай ворогові". Вечеряти треба, інакше голодні вечора обов'язково приведуть вас до харчового зриву.
⠀
2. Щоб не переїдати на вечерю, не терпіть голод протягом дня, носіть з собою перекус, щоб вгамувати голод відразу, як він виникає, щоб до вечора організм не почав надолужувати згаяне за весь день.
Ілюстративне фото (pexels.com)⠀
3. Як правило, вечеря повинна становити по калорійності 20-25% від добового раціону.
⠀
4. Для вечері добре підходять білкові продукти і продукти, багаті клітковиною. Білок — інструмент для будівництва наших м'язів і кісток, а клітковина — це продукт, який не переробляється в жирові клітини. Однак якщо протягом дня білок ви вже вживали, наприклад, м'ясо чи рибу, то на вечерю можна з'їсти легкий суп, овочі, молочні продукти.
Ілюстративне фото (pexels.com)⠀
І найголовніше: на вечерю, як і в інші прийоми їжі, необхідно їсти по почуттю голоду. Якщо ви голодні — їжте, їжте стільки, скільки вам необхідно для вгамування голоду. Якщо ви не відчуваєте почуття голоду — займайтеся іншими цікавими справами.
⠀
Не треба присвячувати своє життя їжі, її приготуванню, закупівлі продуктів та складанню свого раціону. Ставте собі цікаві цілі, гідні себе, і прагніть до них. А їжа — це всього лише паливо і одне з джерел отримання енергії і, до речі, не основне.
⠀
Нагадаємо, що дієтолог Алла Манайкина розповіла, чи варто виключати сніданок перед ранковим тренуванням.