Дієтолог розповіла, як подолати тягу до солодощів
Багато людей мають залежність від солодощів і не уявляють свого життя без них. Але це згубно позначається на фігурі і не тільки, тому варто спочатку розібратися, чому день без солодкого здається тортурами. І знайти ефективне рішення проблеми. Про те, як це зробити розповіла в Instagram Єва Шишова.
Розберемо три основні причини такого потягу:
⠀
Фізична тяга. Проявляється в тих випадках, коли організму не вистачає енергії. Солодке – це найпростіший спосіб її отримати. Цукор засвоюється вже на кінчику язика, розщеплюється до глюкози і може відтворювати необхідну енергію
⠀
Її брак може виникнути через:
– заниженою калорійністю
– нестачі вуглеводів
⠀
Вирішивши ці проблеми, фізична тяга відступить.
⠀
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Психологічна тяга. Виникає, коли гормон радості у людини виробляється на солодке. Це може йти з дитинства, а також бути набутим.
⠀
У цьому випадку потрібно знайти і постаратися заповнити якраз те, що саме людина компенсує солодким, наприклад, брак любові або яскравих емоцій.
⠀
Недолік хрому. Виявити його можна, тільки здавши аналізи. І вже після цього почати приймати вітаміни, узгоджуючи дозування з лікарем.
⠀
У процесі боротьби з тягою до солодкого не можна різко від нього відмовлятися, інакше буде зрив!
⠀Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Краще поступово замінити звичні солодощі на більш корисні. Спочатку підміняємо, а потім скорочуємо їх вживання:
Є люди, які після основного прийому їжі не можуть обійтися без шматочка шоколаду, наприклад. Тут ми можемо також, по-перше, перейти зі звичайного на гіркий шоколад, по-друге, скоротити його вживання, залишивши такий ритуал тільки на один прийом їжі. І, по-третє, шоколад ми можемо вписати в свій добовий калораж і ласувати ним потроху кілька разів в день.
Нагадаємо, що раніше дієтолог Надія Пахирко розповіла, як худнути без почуття голоду і відчувати ситість і насичення.
До речі, нутриціолог Олена Коготкова перерахувала топ-10 корисних продуктів, які сприяють швидкому набору ваги.