Топ-6 переоцінених продуктів для схуднення: дієтолог розвіяла міфи
Експерт назвала переоцінені продукти для тих, хто худне
Деякі продукти прийнято вважати такими, що сприяють схудненню або дієтичними, але насправді це дуже далеко від істини, а їх чудодійні "здібності" - всього лише міф. Дієтолог Тетяна Дік, яка навчила не зриватися при схудненні, назвала в Instagram топ-6 продуктів з переоціненою користю для тих, хто худне.
В список продуктів-фейків потрапили популярні суперфуди, замінники цукру, які помилково прийнято вважати безпечними і навіть "диво-пряність" імбир.
Насіння чіа. Так, звичайно, продукт корисний, містить клітковину, омега-3, хоч і рослинного походження. Але чіа, як правильно, потрібно не більше 2 ч. л в день, а це пара грамів. Скільки ви отримаєте омеги або інших корисних речовин? Ось-ось... Не густо.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Чіа - це продукт, без якого не можна жити, клітковини достатньо в овочах, фруктах, крупах, а корисні жири можна отримати з горіхів, насіння, рослинних олій.
⠀
Сироп топінамбура, сироп агави. І туди ж фруктозу, кокосовий цукор, тростинний цукор. Ці заміни цукру не є більш корисними або дієтичними. Так, деякі з них мають більш низький ГІ, але давайте згадаємо, що здоровій людині взагалі не варто звертати увагу на ГІ, так і в тій кількості, в якому можна вживати цукор або його альтернативу - різниця не велика. А по калорійності взагалі немає. Ці продукти не мають "схудних" властивостей і більш дієтичними назвати їх теж не можна..
⠀
Гімалайська сіль. Сіль і в Африці сіль. Давайте не перебільшувати і не покладати великі надії на цей, дуже важливий для людини мінерал, але не у вигляді гімалайської, африканської, або ще якийсь солі з модною назвою.
⠀Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Добова норма солі - 5 г. Давайте подумаємо, скільки ми отримаємо вітамінів з 5г? Краще шукати їх в іншому місці. Та й сіль найчастіше підробляють, і заплативши за гімалайську, не факт, що отримаєте саме її.
Протеїнові батончики. Назва "Фітнес","Протеїновий","Спорт" і т. д. підкуповує багатьох, хто стежить за своїм раціоном і фігурою. Але по факту, більшість з цих "дієтичних" продуктів такими не є, бо склад залишає бажати кращого.
⠀
Але навіть, якщо ви знайдете ідеальний батончик без цукру, з великою кількістю протеїну, то на схуднення це ніяк не вплине. Адже сам по собі протеїн не має "схудних" властивостей, і краще споживати більш якісні його джерела, наприклад: м'ясо, птиця, риба, яйця, сир.
⠀
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Імбир. Імбир, червоний перець, кориця та/або їх поєднання ну ніяк, ось абсолютно НІЯК не впливає на ліполіз ( тобто жироспалювання), або на поліпшення метаболізму. А прискорити метаболізм ви можете тільки здоровим харчуванням, фізичною активністю.
⠀
Кокосова олія. Будь-яка олія має одну калорійність, хоч соняшникова, хоч оливкова, хоч лляна. 1г жиру = 9 ккал, а будь-яка олія - чистий жир. Так, хоч і корисний.
⠀
Кокосова олія, до речі, є насиченим жиром (як і вершкове масло). Це не означає, що її не можна їсти, можна, потрібно, але не акцентувати увагу тільки на ній і використовувати інші джерела жирів.
Раніше нутриціолог Світлана Нікітчук озвучила список продуктів для бадьорості і енергії.