Що таке ферментовані напої і чим вони корисні: відповідь експерта
Експерт розповіла про благотворний вплив на організм ферментованих напоїв
Про те, що тим, хто худне, і не тільки, слід пити достатню кількість рідини в день для того, щоб зайві кіло йшли швидше, а органи і системи працювали як годинник, знає кожен. Але яким напоям ще варто віддати перевагу? Нутриціолог Світлана Нікітчук, яка раніше розкрила правду про систему харчування 60, розповіла в Instagram про ферментовані напої, які благотворно впливають на здоров'я і фігуру.
Ферментовані напої – напої, які пройшли бродіння. Це: кефір, айран, квас, іван-чай, чайний гриб (нова назва комбуча), пиво, медовуха.
⠀
Раніше продукти спеціально ферментувалися, для тривалого зберігання. Адже кисле середовище, що перешкоджає розмноженню шкідливих бактерій, зберігає харчові якості і смак.
⠀Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Ферментована їжа легше засвоюється. В кефірі, чайному грибі, квасі, йогуртах та інших продуктах, які пройшли бродіння, містяться пробіотики. З їх допомогою організм оздоровлюється. Нормалізується робота кишечника, підвищується імунітет, знижується ризик розвитку виразки шлунка.
Особливо корисні солодові напої з пророщених злаків: жита, пшениці, ячменю, кукурудзи і вівса.
⠀
Зернові - від природи багаті біологічно цінними компонентами: магнієм, фосфором, селеном, марганцем, кальцієм. У солодових - багато амінокислот, які стимулюють білковий обмін, для розвитку і росту м'язів.
⠀Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Ферментовані напої корисні після тренувань. Амінокислотний склад напоїв "заспокоює" кишечник і знижує напруга в тілі і голові.
⠀
Але не всі ферментовані напої корисні. Є і ті, що містять алкоголь. Це пиво, вино і медовуха. Через алкоголь - краще ними не зловживати.
Раніше дієтолог Єва Шишова поділилася робочою схемою боротьби з целюлітом, яка допоможе позбавитися від апельсинової кірки назавжди.