Раціон продуктивності: меню для стрункості й енергійності від дієтолога
Експерт поділилася правил, які допоможуть не переїдати і залишатися енергійними
Робота в офісі, постійні стреси, щоденні проблеми і турботи часто заважають не тільки дотримуватися здорового раціону, але і зовсім вимотують і позбавляють сил. Як не вбити свою продуктивність в офісі хаотичним харчуванням в умовах дедлайнів розповіла на сторінці в Instagram дієтолог Наталія Самойленко.
Вона поділилася основними правила здорового раціону, яких варто дотримуватися постійно, щоб відчувати себе бадьоро і підвищити ефективність роботи без шкоди для організму.
Припиняйте постійно жувати
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Людині в день цілком достатньо 3-х основних прийомів їжі. Часто ми упускаємо з виду міні-перекуси, накшталт чаю з печенюшками, але вони також вважаються прийомом їжі, який запускає метаболічні процеси в організмі.
Тому, якщо нам чогось хочеться, це щось - проста вода. Жага маскується під голод, тож варто пригадати вислів "хочеш їсти — попий водички".
Боремося зі стресом
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
За статистикою, кожен четвертий офісний працівник страждає від стресу, а чим відповідальніша і вище посада — тим, найчастіше, вище відсоток вісцерального жиру, який оточує внутрішні органи і є найнебезпечнішим. У стані стресу, робота ШКТ і репродуктивної системи гальмується, тому все, чим стрес "заїдається", не здатне якісно перетравитися в шлунку.
Але і з цього непростого становища є вихід: стрес треба не заїдати, а запивати. Прогуляйтеся, займіться будь-якою фізичною активністю або прибиранням, щоб нейтралізувати гормон стресу кортизол.
Обід - за розкладом
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
З головою занурвшись в роботу, не забивайте, що прийоми їжі повинен бути за розкладом. Часто, в поспіху багато нехтують сніданками, обідами, а на вечерю "відриваються" по повній.
"Продуктивність безпосередньо залежить від того, що і коли ви їсте. Правильний сніданок — це метаболічний вектор, який запускає всі обмінні процеси і забезпечує організм енергією на весь день. А пообідавши, вам легше буде контролювати спокуси ввечері", - пояснила експерт.
Щоб раз і назавжди вирішити проблему, носіть на роботу контейнери з їжею або замовляйте доставку, а не жертвуйте прийомами їжі.
Вживайте більше овочів
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Овочі — чудові продукти, якими ми можемо і повинні себе балувати щодня і під час кожного прийому їжі!
Раніше дієтолог Алла Манайкина перерахувала топ-8 страв, які не слід вживати на сніданок.
До речі, дієтолог-нутриціолог Ганна Нікольська дала поради, які соки вибирати для схуднення, детоксу і профілактики хвороб.
Також професійний дієтолог Альбіна Комісарова розповіла про здорові альтернативи улюблених багатьма страв.