Зверніть увагу, що сніданок не повинен бути солодким
Сніданок - це наш метаболічний вектор. Він задає ритм метаболізму на весь день. Це також так званий трамплін для інсуліну. Таку думку висловила професійний лікар-дієтолог Наталія Самойленко. На своїй сторінці в Instagram вона розповіла, які продукти краще всього вибирати для першого прийому їжі.
"Від того, які продукти ми вибираємо для першого прийому їжі, залежить швидкість обмінних процесів і рівень інсуліну протягом дня. Саме з цієї причини сніданок не повинен бути солодким. Солодощі запускають вироблення великої кількості інсуліну. Далі вже не ми керуємо собою - ми стаємо заручниками інсуліну, тягнути на солодке вас буде протягом усього дня", - зазначила експерт.
⠀
Для здорової людини кращим вибором на сніданок будуть складні вуглеводи:
⠀
1. Цільнозернові крупи.
Наприклад: гречка, кіноа, пшоно, амарант, дикий рис. Ранкова каша надовго збереже відчуття ситості, не створить додаткового навантаження на травний тракт, постачить організм поживними речовинами і необхідною енергією.
⠀
Фото: (pixabay.com)
2. Овочі.
Термічно оброблені або сирі овочі повинні бути присутніми в кожному прийомі їжі і займати 50% від загального об'єму їжі за добу.
⠀
Фото: (pixabay.com)
3. Лляне насіння.
Здоровій людині в компанію до овочів ми обов'язково рекомендуємо корисні жири: насіння льону, кунжуту, чіа. Мало хто знає, але насіння льону по своїх корисних властивостях нічим не поступається екзотичному насінню чіа. Льон містить Омега-3, білок, клітковину, залізо, калій, магній і фосфор. Як бонус, він нормалізує роботу серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту.
⠀
Аналізуючи медичні дані пацієнта, ми завжди звертаємо уваги на те, якою обмін речовин у нього сильний: білковий, жировий або вуглеводний. Якщо білковий обмін сильний, а вуглеводний слабкий, то починаємо свій день переважно з білкових продуктів:
⠀
4. Яйця.
Це справжнісінька протеїнова бомба! Яєчний протеїн вважається еталонним. Просте варене яйце буде набагато корисніше для організму, але можливі такі варіанти, як: омлет, яйця пашот.
⠀
Фото: (pixabay.com)
5. Білі сири.
Наприклад: домашній сир адигейський, сулугуні, моцарелла, фета, бринза.
Нагадаємо, професійний дієтолог, експерт по правильному харчуванню Катя Медушкина розповіла про зв'язок харчування і режиму дня.
Ми також публікували топ-10 порад, які допоможуть вам перейти на правильне харчування.
До речі, дієтолог Світлана Фус розкрила тонкощі правильного приготування овочів, щоб вони залишалися максимально корисними.