Правила ідеального перекусу від дієтолога: чому віддати перевагу
Експерт розповіла, що найкраще їсти між основними прийомами їжі
Хаотичні і шкідливі перекуси – найлютіший ворог фігури. Саме так стверджує професійний дієтолог Алла Манайкина на своїй сторінці в Instagram. Для того, щоб рука машинально не тяглася до тістечок або бутерброда з шинкою під час чергового чаювання, варто пам'ятати про прості, але важливі правила, які допоможуть зробити проміжні прийоми їжі смачними і корисними.
Експерт навела приклади здорових перекусів, а також розповіла про тонкощі організації харчування протягом дня. Ось топ ідеальних перекусів від дієтолога.
Продукти багаті білками і корисними жирами:
Горіхи - незважаючи на те, що вони калорійні, використовувати їх в якості перекусу можна і потрібно, жменю горіхів (30 гр) не призведе до набору ваги, зате позбавить від голоду і змусить мозок працювати краще; якісні сири – відмінне джерело білка, кальцію та втамовують голод.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Продукти багаті клітковиною:
Фрукти - малокалорійні, смачні, в них багато найрізноманітніших вітамінів, антиоксидантів і клітковини, єдиний, мабуть, мінус – це вміст фруктози, тому їмо їх у помірній кількості. Якщо порівнювати сухофрукти зі свіжими фруктами, то перевагу слід віддавати свіжим. Так, в сухофруктах багато корисних речовин, але вкрай високий вміст цукрів. До того ж їх набагато легше з'їсти більше, ніж свіжих плодів. Смузі - ще один прекрасний варіант здорового перекусу.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Продукти багаті пробіотиками:
Натуральні не знежирені кисломолочні продукти (йогурт, сир, кефір) без підсолоджувачів, цукру та ароматизаторів – нормалізують травлення, багаті кальцієм, білком і особливо вітамінами А і D.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Добре підійдуть в якості перекусу всілякі бутерброди з цільнозернового хліба з овочами, зеленню, птицею/рибою, сиром та іншими корисними інгредієнтами.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Протягом дня у вас може бути два легких перекуси: найкращий час для першого перекусу приблизно через 3 години після сніданку, для другого – за 2-3 години до вечері. Саме таке розташування прийомів їжі дозволяє не відчувати голод протягом дня, крім того, ви не допустите зниження глюкози в крові нижче норми (стан гіпоглікемії: втома, слабкість, дратівливість) і не будете переїдати під час вечері.
Раніше професійний дієтолог Світлана Фус розповіла про зв'язок засмаги і вітаміну Д.
Нагадаємо, що дієтолог Ольга Усенко озвучила основні причини порушення обмінних процесів в організмі, що уповільнюють схуднення.
До речі, дієтолог Ганна Лисенко дала поради, як зробити ікри стрункими і позбутися від набряків.