Експерт прерахувала плюси та мінуси вживання стручкової квасолі
Професійний дієтолог Світлана Фус запевняє, що стручкова квасоля – це джерело вітамінів і мінералів, а також прекрасний і смачний гарнір, який можна їсти весь рік. Про корисні властивості, а також тонкощі вживання цього продукту вона розповіла на своїй сторінці в Instagram.
Найпоширеніші сорти стручкової квасолі – зелена і жовта. Остання має більш м'який і вершковий смак. Вона - багате джерело калію і фосфору. Зелена стручкова квасоля, виділяється більш виразним смаком і містить трохи більше бета каротину і фолієвої кислоти.
Стручкова квасоля є також багатим джерелом клітковини, багатьох вітамінів (С, B1, B2, B3, B5, B6, пантотенова кислота) і мінералів: кальцій, цинк, залізо, фтор, мідь, марганець, бор, бета каротин.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Завдяки великому вмісту фолієвої кислоти квасоля рекомендують додавати в свій раціон вагітним, а через низький глікемічний індекс - людям, хворим на діабет і тим, хто стежить за вагою. У 100 грамах вареної стручкової квасолі міститься всього близько 35 калорій.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Зелена і жовта стручкова квасоля вирощується для вживання в їжу їстівних молодих стручків. Вона не дуже багата білком порівняно з іншими сортами. За її складу може бути віднесена більш ніж до овочів, ніж до бобовим. Стручкову квасолю можна додавати в супи, салати, овочеві рагу, робити з нею омлет, використовувати в якості гарніру до м'яса, тощо.
Незважаючи на велику кількість корисних властивостей, з строчковой квасолею варто бути обережними. Продукт може викликати здуття живота. Хворим на подагру та сечокам'яну хворобу не варто захоплюватися квасолею: як і всі бобові, вона містить пурини, і може викликати загострення хвороби, якщо її регулярно вживати у великій кількості.
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Сира квасоля, як і інші бобові, містить у зеленому насінні токсичну речовина - фазин. Але вона руйнується і втрачає токсичну дію при термічній обробці продукту. Тому, не слід забувати, що використовувати її можна тільки варену, тушковану або приготовлену на парі.
Нагадаємо, що дієтолог Олена Павлова розповіла про дієту для чистої шкіри без запалень і висипань.
Раніше лікар-дієтолог Альбіна Комісарова озвучила тонкощі правильного приготування супів.