Експерт розповіла, як перестати заїдати негативні емоції
Їсти, щоб жити або жити, щоб їсти? Харчова залежність може стати серйозною проблемою на шляху до схуднення, але впоратися з нею можна. Пошук розради в їжі, особливо під час карантину і вимушеного перебування вдома, стоновиться особливо гостро. Звичайно, слід в першу чергу переглянути похід до раціону і віддати перевагу продуктам з подвійною користю – для зміцнення здоров'я і стрункості. Але як подолати вже існуючу харчову залежність? Психотерапевт і тілесний гештальт терапевт Ірина Прокопенко стверджує в Instagram, що їжа здатна знімати тривогу і бути антидепресантом, з допомогою їжі можна дуже легко компенсувати різні неусвідомлені потреби, проте тут підстерігає небезпека – впасти в залежність від їжі. Але з цим можна і потрібно боротися.
Чому з'являється залежність від їжі?
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Як подолати залежність?
⠀
1.Перший крок на шляху до звільнення від усіх типів залежностей — визнання своєї залежності.
⠀
2.Не створюйте умов, при яких залежність може себе проявити. Приміром, навіть не сподівайтеся на те, що обійдетеся на вечерю без шкідливих солодощів, якщо пропускали прийоми їжі, пообідали бутербродом і прожили весь день у стресі.
⠀
3.Сформулюйте мету зміни харчової поведінки. Наприклад, "Бути вільним від залежностей".
⠀
Ілюстративне фото (www.pexels.com)
Неправильно: "Щоб стати красивою", "Щоб знайти чоловіка/дружину", "Щоб не було соромно на пляжі". Такого роду висловлювання залежать від самооцінки і провокують переїдання в несприятливих ситуаціях.
⠀
Говорите: "Я буду робити", замість "Я не буду робити", "Я буду піклуватися про себе, їсти корисну їжу", а не "Я не буду їсти солодке".
⠀
Раніше дієтолог Наталія Макієнко розповіла, як правильно харчуватися в період вірусної епідемії.