ua en ru

Їжа для роздумів: розумний спосіб поліпшити здоров'я мозку

Їжа для роздумів: розумний спосіб поліпшити здоров'я мозку Фото: (pixabay.com)

Головне - пити достатню кількість води, тому що мозок на 80% складається з рідини

Не всі інтуїтивно розуміють, що продукти, які ми їмо формують наші думки, дії, емоції і поведінку. Коли ми пригнічені, ми їмо шоколад; коли стомлені - п'ємо каву. Ми всі використовуємо їжу, щоб змінити наш настрій і поліпшити розумову активність. Вчені знайшли топ-5 продуктів для поліпшення роботи мозку, пише The Guardian.

Вчені відзначають, що більшість дієт зосереджені на тому, як ми виглядаємо, а не на тому, як ми думаємо. Це частково пов'язано з захопленням західного суспільства зовнішнім виглядом і пристрастю медицини до ліків і хірургії. Насправді, сучасна медицина часто ігнорує способи, якими наша дієта допомагає формувати когнітивне здоров'я.

Співробітники дослідницького університету стверджують, що такі елементи, як натрій, калій, магній і цукор, визначають відновлення або відмирання клітин мозку. Простіше кажучи, людський мозок складається з їжі. У конкретному плані це означає, що все, що ви їсте буде частиною того, що ви будете думати. У довгостроковій перспективі це зачіпає кожного з нас, тому що їжа впливає не тільки на наш настрій і думки, але і на те, як ми старіємо.

Заступник директора клініки профілактики хвороби Альцгеймера в медичному коледжі Вайля Корнелла у Нью-Йорку протягом останніх 15 років проводив довгострокові дослідження, щоб продемонструвати, як харчова дієта запобігає, затримує або призводить до захворювань, таких як хвороба Альцгеймера. Гарна новина полягає в тому, що вчені дізналися, як поліпшити стан мозку за допомогою правильних продуктів.

Дослідники також відзначили, що чим більше оброблених, вакуумованих і очищених продуктів ви споживаєте на регулярній основі, тим вище ризик когнітивних захворювань.

Також вчені склали список топ-5 продуктів, які допоможуть покращити когнітивну функцію мозку:

  1. Жирні сорти риби (лосось, макрель, блакитна риба, сардини, анчоуси) містять суміш поживних речовин, які ідеально підходять для головного мозку, в тому числі омега-3 жирні кислоти, холін (вітамін B конструює пам'ять), вітаміни В6 і В12 (необхідні для підтримки нервової системи), мінерали, такі як залізо і магній (необхідні для здоров'я крові і тканин) і високу кількість білка. Дослідження показують, що споживання риби хоча б 1 раз на тиждень на 70% знижує ризик хвороби Альцгеймера в похилому віці. Для тих, хто не їсть морепродукти, альтернативними джерелами omega-3 вважаються насіння льону, оливкова олія, мигдалини і авокадо.
  2. Зелень і листові овочі (шпинат, швейцарський мангольд, листова капуста і зелень) та овочі сімейства хрестоцвітих (броколі, цвітна капуста, капуста) повні вітамінів, мінералів і клітковини, які мають важливе значення для здоров'я нервової системи. Великомасштабні дослідження показують, що люди, які споживають одну або дві порції цих овочів кожен день, мають менше проблем з пам'яттю, ніж люди, які рідко їдять зелень. Якщо їсти салат кожен день, ваш мозок стане на 11 років молодшим.
  3. Ягоди (особливо ожина, чорниця, полуниця, малина, темна вишня, ягоди годжі, шовковиця) вміщують велику кількість антиоксидантів, які допомагають зберегти пам'ять. Вони також є відмінним джерелом клітковини і глюкози, основним джерелом енергії для мозку. Вони солодкі, але мають низький глікемічний індекс, тому допомагають регулювати рівень цукру.
  4. Рослинні олії, особливо оливкове і льняне масло. Вони мають антивікові поживні речовини, такі як Омега-3 і вітамін Е. Оливкова олія також багата мононенасиченими жирами, корисними для серця. А те, що добре для серця, добре для мозку.
  5. Складні вуглеводи, що містяться в цільних зернах, бобових і солодкій картоплі, насичують допоміжними поживними речовинами, від білків до вітамінів групи В, антиоксидантів і мінералів. Вони також є гарним джерелом глюкози в поєднанні з високим вмістом клітковини для стабілізації рівня цукру в крові. Чим більше клітковини, тим менше діє їжа на рівень інсуліну. В результаті, ці продукти прискорюють ваш метаболізм, підтримують здорове травлення і зміцнюють імунну систему.

Крім того, вчені завжди рекомендують пити воду в якості основного джерела рідини. Більше 80% змісту мозку — це вода. Мозок настільки чутливий до зневоднення, що навіть мінімальна втрата води може викликати такі симптоми, як туманність в мозку, втома, запаморочення, сплутаність свідомості.

Нагадаємо, що дієтолог розповіла, як вберегти своє здоров'я.

Ми писали, що відома українська дієтолог Оксана Скиталінська назвала топ-5 продуктів для ефективної роботи мозку.

Також LITE писав: Профілактика старіння, гормональний баланс і детоксикація: топ-8 правил від дієтолога.

Відео: (video.rbc.ua)